• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Haber Madagaskar adalarındaki dev yaratıkları neyin yok ettiği bulundu

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Teknoloji Dünyasından Son Haberler kategorisinde Gece Kuşu tarafından oluşturulan Madagaskar adalarındaki dev yaratıkları neyin yok ettiği bulundu başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 318 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Teknoloji Dünyasından Son Haberler
Konu Başlığı Madagaskar adalarındaki dev yaratıkları neyin yok ettiği bulundu
Konbuyu başlatan Gece Kuşu
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Gece Kuşu

Gece Kuşu

Emektar Üye
Katılım
23 Eyl 2020
Mesajlar
1,694
Tepkime puanı
32
Puanları
48

İtibar:

Madagaskar ve Mascarene adalarındaki büyük hayvan ve kuş türleri, 1500 ila 500 yıl önce yaşanan gizemli bir olayda yok olmuştu.

Ünlü dodo kuşları, goril büyüklüğündeki lemurlar, dev kaplumbağalar ve 9 metrelik fil kuşları da dahil olmak üzere neredeyse tüm Madagaskar yaşamı ortadan kaybolmuştu.

GİZEMLİ YOK OLUŞUN SIRRI ÇÖZÜLDÜ

Avusturya'daki Innsbruck Üniversitesi'nden araştırmacılar, Madagaskar ve Mascarene adalarındaki 8 bin yıl öncesine ait iklim verilerini ve maden yataklarını inceledi.

Araştırma sonucunda ise, dev yaratıkları yok eden şeyin şiddetli bir kuraklık ve insan faaliyetleri olduğu bilgisine ulaşıldı.Bilim insanlarına göre dev canlılar, yok oluştan önce de çeşitli mega kuraklıklar atlattı ve bu kuraklıklardan fazla etkilenmedi.

Ancak canlıların yok oluşuna neden olan kuraklığın, bölgedeki insan faaliyetlerinin olduğu bir zamana denk gelmesi, insanların bu yok oluşa önemli bir katkı yaptığını gösteriyor.
 
Üst Alt