• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Bilgisayar Mac'lerde aşırı RAM tüketimine neden olan sorun

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde MAC-OS kategorisinde x tarafından oluşturulan Mac'lerde aşırı RAM tüketimine neden olan sorun başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 199 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı MAC-OS
Konu Başlığı Mac'lerde aşırı RAM tüketimine neden olan sorun
Konbuyu başlatan x
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan x

x

Üye
Katılım
30 Ara 2022
Mesajlar
341
Tepkime puanı
31
Puanları
28

İtibar:

Apple, yeni işletim sistemi macOS Monterey'i geçtiğimiz günlerde dünya genelinde kullanıcılarına sunmuştu. Ancak güncellemeden sonra bazı kullanıcılar, aşırı RAM kullanımından şikayet etti.ABD merkezli teknoloji devi Apple, Mac bilgisayarları için yeni işletim sistemi macOS Monterey'i geçtiğimiz günlerde yayınladı.

Kullanıcılara daha işlevsel ve performanslı bir arayüz sunan yeni sürüm, aynı zamanda bazı sorunlarla birlikte geliyor.

AŞIRI RAM KULLANIMI VAR
MacOS Monterey güncellemesinin, aşırı RAM tüketimine neden olduğu ortaya çıktı. Söz konusu sorun, belirli bir macOS işleminin veya uygulamasının arka planda uzun süre boyunca çalışmaya devam ederek anormal derecede yüksek miktarda RAM tüketmesine neden oluyor.

Aşırı RAM kullanımı, kısa süre önce piyasaya sürülen 14 ve 16 inç MacBook Pro'lar da dahil olmak üzere tüm Mac modellerini etkiliyor.

Ne yazık ki henüz bu sorunun bir çözümü yok. Apple'ın bir sonraki macOS Monterey güncellemesinde sorunları gidermesi bekleniyor.

Son olarak, geçtiğimiz günlerde bazı kullanıcılar güncellemeyi yükledikten sonra USB girişlerinin çalışmadığını rapor etmişti.

Bu nedenle hala güncellemeyi yüklemediyseniz, bir sonraki sürümü beklemenizde fayda var.
 
Üst Alt