• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Guncel Konya Tropikal Kelebek Bahçesi'ne ziyaretçi akını

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Turizm kategorisinde xdxpx tarafından oluşturulan Konya Tropikal Kelebek Bahçesi'ne ziyaretçi akını başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 22 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Turizm
Konu Başlığı Konya Tropikal Kelebek Bahçesi'ne ziyaretçi akını
Konbuyu başlatan xdxpx
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan xdxpx

xdxpx

ZF Teknik Sorumlu
Teknik Admin
Katılım
29 Ara 2022
Mesajlar
320
Tepkime puanı
26
Puanları
28

İtibar:

Konya Tropikal Kelebek Bahçesi bu yıl 569 bin 388 ziyaretçiyi ağırladı.

Kxbaq-tST0eqpMxBXmlp3g.jpg


Selçuklu Belediyesi tarafından kente kazandırılan Konya Tropikal Kelebek Bahçesi'ni, yıl içinde 569 bin 388 ziyaretçinin gezdiği bildirildi. Selçuklu Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, 7 bin 600 metrekare kullanım alanına sahip Tropikal Kelebek Bahçesi, 3 bin 500 metrekare yürüyüş alanına sahip. Ekvatoral iklim koşullarına göre yaz kış 28 derece sıcaklık ve yüzde 80 nem oranında tutulan bahçede, 40 farklı türde 20 bin kelebek ve 195 civarında bitki türü bulunuyor.

s8FRFKZj30yQPqsVimE6xQ.jpg


Hz. Mevlana'nın 749. Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenleri sırasında yerli ve yabancı ziyaretçilerin akınına uğrayan Kelek Bahçesi'ni, bu ay 47 bin 300 kişi gezdi.

Açıklamada ifadelerine yer verilen Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Konya Tropikal Kelebek Bahçesi'nin yerli ve yabancı turistlerin, önemli ziyaret tercihlerinden biri haline geldiğini belirtti.

0yukb54LN0mNunZdDUkY_w.jpg


Bahçeyi ocak ayından bu yana 569 bin 388 kişinin ziyaret ettiğini ifade eden Pekyatırmacı, "Şehrimizin ev sahipliği yaptığı ulusal ve uluslararası etkinlikler de yine Konya Tropikal Kelebek Bahçemizin dünya arenasında da bilinirliliğini arttırdı" dedi.


 
Üst Alt