• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Guncel İyi Bir Blogger Olmak İçin

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Hazır Sistemler kategorisinde x tarafından oluşturulan İyi Bir Blogger Olmak İçin başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 275 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Hazır Sistemler
Konu Başlığı İyi Bir Blogger Olmak İçin
Konbuyu başlatan x
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan x

x

Üye
Katılım
30 Ara 2022
Mesajlar
341
Tepkime puanı
31
Puanları
28

İtibar:

1- Bir blog açmadan önce nasıl bir konsepte sahip olacağını daha önceden belirleyin. Stil blogu mu, moda haberleri mi, makyaj mı, karma bir yapı mı vs.. Sonra bu temaya makul blog şablonlarını inceleyin. Düşündüğünüz alanda dünyada kendini kanıtlamış diğer bloggerların neler yaptığına bakın.

2- Blog tasarımını birçok kişi hiç önemsemez, bazıları da yalnızca tasarımı önemser, içeriği önemsemez. İkisi de bence oldukça önemli. İlla gidin tonlarca para döküp, internetsitesi tasarlatın demiyorum ancak gözü yormayacak, güzel görünecek belli bir düzen ve sadelik içinde bir dizayna yönelin. Okuyucunuz blogunuzda kaybolmasın. Güzel bir alanda bulunduğunu hissetsin ve yeniden gelmek istesin.

3- Kimseye haksızlık etmek istemem ancak bir blog açarken kıstasınız yalnızca Türk bloggerlar olmasın, dünyada milyarlarca blog var ve bu okyanusta ne kadar çok yüzerseniz, ufkunuz o kadar açılır ve yeni fikirlere sahip olursunuz.

4- Eğer yabancı diliniz varsa, kullanmaktan çekinmeyin. İzleyici kitlenizi yalnızca Türkiye ile sınırlamayın, internetin ne kadar güçlü olduğunu ve en küçük bir paylaşımın bile nerelere varabileceğini bu devirde artık hepimiz biliyoruz.

5- Sosyal medyadaki hesaplarınıza dikkat edin. Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest vb. alanlarda elinizden geldiğince aktif olun. Bu alanlardaki takipçilerinizin de blogunuzu besleyeceğini unutmayın.

6- İçeriğinizi mümkün olduğunca farklılaştırmaya çalışın, daha yaratıcı olmayı deneyin. Aklınıza gelen fikirleri not alın ve üzerlerinde çalışıp, geliştirerek izleyicilerinize sunun.

7- Bir blog için içerik oldukça önemli. Ancak öyle bir zamandayız ki, resimlik içerikten de önemli. Bu yüzden paylaştığınız her fotoğrafın kalitesi, sizin ve blogunuzun kalitesi olacaktır. Çok dikkatli olun, kaliteli kamera kullanmaya çalışın, fotoğraf seçimlerinde ve editlerinde ince eleyip sık dokuyun

8- Bir diğer önemli konu da süreklilik... Blog yazmak gerçekten sorumluluk istiyor. Bir gün yazıp bir iki hafta ortadan kaybolursanız, okuyucularınız blogunuza bir daha uğramayacaklardır. Verilen aralar süreci son derece geriye taşır, benden söylemesi, denedim biliyorum )

9- Diğer blogları inceleyip esinlenin ancak ondan bundan kopya çekmeyin. Mümkün olduğunca özgün olmaya çalışın. Google resimlerden bulduğunuz fotoğrafları yüklemek yerine, kendi çektiğiniz fotoğrafları kullanmaya çalışın. Yayınladığınız yazılar için de aynı durum geçerli. Zaten içeriğiniz özgün değilse, arama motorlarında da geri plana itildiğinizi hatırlatmak isterim.

10- Vakit ayırın. Blog yazmak, şayet ortaya hoş bir iş çıkartmak istiyorsanız son derece vakit alıyor. Lookbook, Facebook, Twitter, Chictopia, Chicisimo, Instagram, Sokaktanemoda, Pinterest vs. sosyal medyadaki platformlarda bu postu paylaşmak 15 dakika.. Sadece çok keyif alın, severek yapın. İnsan isteyince her şeye yetişiyor.

11- Son olarak.. Sabırlı olun. Hiç bir şey bir anda olmuyor. Blog açtığımda neredeyse ilk 2 ay kendim yazdım kendim okudum diyebilirim. Sonra e-posta kutuma sürekli istekler, davetler düştü. Ama bu süreç herkes için böyle prosedüreyebilir. Emek verdiğiniz zaman karşılığını kesinlikle alacaksınız, yalnızca sabredin ve pes etmeyin.
 
Üst Alt