• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Haber Isaac Newton’ın ‘Kıyamet’ Teorileri ile İlgili Araştırmaları Gün Yüzüne Çıktı

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Teknoloji Dünyasından Son Haberler kategorisinde Gece Kuşu tarafından oluşturulan Isaac Newton’ın ‘Kıyamet’ Teorileri ile İlgili Araştırmaları Gün Yüzüne Çıktı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 424 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Teknoloji Dünyasından Son Haberler
Konu Başlığı Isaac Newton’ın ‘Kıyamet’ Teorileri ile İlgili Araştırmaları Gün Yüzüne Çıktı
Konbuyu başlatan Gece Kuşu
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Gece Kuşu

Gece Kuşu

Emektar Üye
Katılım
23 Eyl 2020
Mesajlar
1,694
Tepkime puanı
32
Puanları
48

İtibar:

Sotheby's isimli bir şirket, Isaac Newton'a ait olan bir el yazmasını açık artırmaya çıkardı. Eser içinden bazı görüntüler de paylaşan şirket, dünyaca ünlü bilim insanın kıyamet teorileriyle de ilgilendiğini gözler önüne seriyor. Anlaşılan o ki Newton, İncil'de yazanlardan fazlasıyla etkilenmiş.

Isaac Newton'u hepimiz biliriz. Daha çok fizik yasalarıyla bilinen Newton, aynı zamanda bir matematikçi, astronom, mucit ve bir filozoftur. Tüm dünya onu, yaptığı bilimsel çalışmalarla biliyor olsa da ortaya çıkan son bilgiler, Isaac Newton'un bilim dışı meselelerle de fazlasıyla ilgili olduğunu gösteriyor. Bu bilim insanı, meğer kıyamet teorileri ile de fazlasıyla ilgiliymiş.

Dünyanın en büyük koleksiyon şirketlerinden bir tanesi olan Sotheby's, ulaştığı yeni bir kıymetli koleksiyonu açık artırmaya çıkardı. Şirket bu koleksiyonun Newton'a ait olduğunu, el yazması içerikte çok önemli detayların yer aldığını söylüyor. İşte bu el yazması eserde yer alan bazı şeyler de Isaac Newton'un, kıyamet teorilerini anlatıyor. Ancak bu teoriler, ne yazık ki açık açık anlatılmıyor.

İşte Newton'a ait olan o el yazması eserden bir parça

00154ef63cb2614b934f3ded5c3c66cfcc3db14f.jpeg

El yazması eserler, her zaman için çok kıymetli olmuşlardı. Bunun nedeniyse bu tür eserlerin hem tarihe iz bırakan isimlere ait olması hem de bu eserler içinde bugüne kadar bilinmemiş şeylere ulaşılabilecek olmasıdır. İşte satışa çıkarılan eserin içindeki tüm bilgilerin açıklanmama sebebi de bu. Zaten şirket, bu el yazması için 280 bin sterlinden başlayan fiyatlar çekiyor.

Newton, İncil'de gördüğü kıyamet teorilerinin doğru olabileceğini düşünmüş
1e55cf176d9699a49d4a485b673e888727dc22ec.jpeg

Newton, bu el yazması eserde Mısır'daki "Keops Pramidi"ne odaklanıyor. Bunun nedeniyse, söz konusu piramidin yapımında "cubit" isimli ölçü biriminin kullanılmasıydı. Newton, gezegenin farklı yerlerinde kullanılan ve kullandığı yerlerde değişik sonuçlar veren bu ölçü birimini kullanarak, çok önemli bilgiler edinip belki de gezegenin geleceğini değiştirebileceğine inanıyordu.

Newton'un amacı, Mısır'daki cubit ölçüsüyle yer çekimine yönelik detaylı bilgi sahibi olmaktı. Ayrıca bilim insanı, bu çalışmayla Dünya'nın çevresi için de en doğru ölçüme ulaşabileceğini düşünüyordu. İncil'e göreyse kıyametin kopacağı tarih, yapılacak hesaplamalarla tespit edilebilirdi. İşte Newton, söz konusu el yazmasında tüm bunlardan bahsediyordu. İşin garip tarafıysa Newton, bugünün bambaşka inceleme alanlarını, birbirinden ayırmadan hareket etmeye çalışıyordu.

6dde0ea944f3e097228fab38e9289f76729f2cc6.jpeg


Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan el yazması uzmanı Gabriel Heaton, ele geçirilen anladığı kadarıyla Newton'un, yer çekimi yasası için ispat arayışında olduğunu söylüyor. Buna ek olarak Mısır Uygarlığı'nın yaptığı simya çalışmalarını sakladığını düşünen Newton, bu konuyu da açıklamak istiyordu. İşte tüm bu olaylar silsilesi, Newton'un sadece bir bilim insanı olarak düşünülmemesi gerektiğini ortaya koyuyor.​
 
Üst Alt