• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Mobil iPhone Telefonlara Gelen Yeni Özellikler Beli Oldu! İşte iOS 16.2 Güncellemesi Detayları

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Apple İPhone - IOS kategorisinde Php tarafından oluşturulan iPhone Telefonlara Gelen Yeni Özellikler Beli Oldu! İşte iOS 16.2 Güncellemesi Detayları başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 220 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Apple İPhone - IOS
Konu Başlığı iPhone Telefonlara Gelen Yeni Özellikler Beli Oldu! İşte iOS 16.2 Güncellemesi Detayları
Konbuyu başlatan Php
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Php

Php

ZF Genel Sorumlusu
Üye
Katılım
7 Şub 2022
Mesajlar
230
Tepkime puanı
12
Puanları
18
Web sitesi
www.zirvechat.com.tr
Cinsiyet
vtEvVy
Memleket
35 İZMİR
Takım
Beşiktaş

İtibar:

iOS 16.2 Güncellemesi ile iPhone Telefonlara Gelecek Özellikler Belli Oldu!

iPhone Telefonlara Gelen Yeni Özellikler Beli Oldu! İşte iOS 16.2 Güncellemesi Detayları


Geçtiğimiz günlerde iOS 16.1 sürümü yayınlanmıştı. Şimdi de iOS 16.2 için çalışmalar yapan firma, pek çok yeniliğe yer verecek. İşte bu güncelleme sayesinde iPhone telefonlarının yeni özellikleri belli olacak.
iOS 16.2 Beta ile beraber kullanıcılar, yeni sürümü deneme fırsatına sahip olmuştu. iOS 16.2, şimdiden yenilikleriyle araştırılan bir sürüm oldu. Bu sürümde dikkat çekici pek çok yenilik mevcut.

iOS 16.2 yenilikleri neler?​

iOS 16.2, yan sürüm olmasına rağmen en büyük güncellemelerden biri olacak. Bu güncellemede ilgi çeken yeniliklerden birisi Apple Music Sing. Bu uygulama, Apple ve iPhone kullanıcılarının müzik eşliğinde şarkı söylemesini sağlıyor. Şarkı söylemenin yanı sıra düet özelliği de bulunuyor. Düet sayesinde farklı kullanıcılar ile beraber şarkı söylenebiliyor.
Apple, bu uygulama ile birlikte kullanıcıların eğlence anlayışına bir yenisini katıyor. Bu uygulamada öne çıkan bir diğer özellik, paylaşılan şarkı üzerinden düet yapılabilme özelliği. Bu özellik sayesinde paylaşılan video alınıp Instagram Remix gibi kullanılabilecek. Tabii bunun için gizliliğe de önem gösterilecek.
iOS 16.2 güncellemesi ile Apple markalarında ve iPhone telefonlarca karşımıza çıkan daha pek çok özellik bulunuyor. Bunlardan birisi her zaman açık ekran yeniliği. Buna göre artık kullanıcılar, duvar kağıdı veya bildirimleri kapatabilecek. Bu ayarın eklenmesi, daha sade bir tasarım isteyenler için önemli bir detay. Ayrıca bu yenilik, enerji tasarrufuna da yer verecek. Bu yenilik ile birlikte ekranda saat, tarih ve seçilmiş olan araç kutuları görünecek. İsteyen kullanıcılar yalnızca saat ve tarih kullanabilecek.
post_1671130085_62533718409355.jpg

Güvenlik, Apple için çok önemli!​

iOS 16.2 yenilikleri arasında uçtan uca şifreleme yeniliği de yer alıyor. Güvenlik, pek çok kişi için büyük bir öneme sahip. Kullanıcılar, uçtan uca şifreleme sayesinde verilerini daha iyi koruyabiliyor. Yeni bilgiye göre iOS 16.2 ile beraber daha fazla veri şifrelenecek. Normal şartlarda fotoğraf ve mesaj gibi 14 veri türü şifreleniyordu. Artık bu sayı 23’e çıkacak. Bu da gizliliği önemseyenlerin işine yarayacak. Şunu ifade edelim ki bu veriler Apple çalışanları arasında dahi erişilemiyor.
Apple’ın güvene aldığı veriler arasında yedekleme, mesajlar, dosyalar, notlar, fotoğraflar, hatırlatıcılar yer alıyor. Ayrıca internet için yer işaretleri, ses kayıtları ve bunun gibi daha pek çok veri türü bulunuyor.
Çeşitli güvenlik özellikleri, önemli yeniliklerden birisi. Apple, bilindiği üzere güvenliğe ekstra önem gösteren bir şirket. Örneğin firma, bir cihazın şifresini devlet yetkilisi istese dahi paylaşmaz. iOS 16.2 ile beraber güvenlik, daha da güçlenecek. Apple, yaptığı açıklamada bununla ilgili basına bilgi verdi. Yeni özellik güvenlik anahtarı, iCloud ve mesajlaşma gibi pek çok alanı kapsıyor.
iOS 16.2 yenilikleri arasında iMessage iletişim anahtarı doğrulaması yer alıyor. Apple, iMessage ile beraber uçtan uca şifreleme özelliğine yer vermişti. Bu özelliğin yanı sıra şimdi de ünlü isimler için bir özellik ekledi. Bu özelliğin amacı, tehdit ile karşı karşıya olan bu kişilerin daha iyi korunmasını sağlamak. İletişim anahtarı doğrulaması, bununla ilgili ek güvenlik önlemlerine yer verecek.
Hükümet yetkilileri gibi popüler isimler için güvenlik anahtarı özelliği de geliştirildi. Saldırıya açık ünlüler, bu özellik ile daha güvenli hale gelecek. 2015 yılında çift faktörlü kimlik doğrulaması yayın hayatına başlamıştı. Artık üçüncü bir kimlik doğrulaması da sunuluyor. Bu doğrulama ile beraber donanım güvenlik anahtarı gerekecek. Yani bir hesaba erişmek için USB gibi bir donanıma anahtar yüklenmesi gerekecek.
post_1670665840_52198239543692.jpg

Sorunlardan arındırılmış bir işletim sistemi​

Yeni güncelleme ile beraber Apple, pek çok sorunu da tarihe gömecek. Bununla beraber işletim sistemi, daha güvenli hale gelecek. Güvenlik güncellemeleri, yazılımın daha iyi performans sunmasını sağlar. Bundan dolayı güncellemelerin kullanıcılar tarafından önemsenmesi gerekir.
iOS 16.2 yenilikleri arasında Freeform da yer alıyor. Daha önce duyurulan uygulama, iOS 16.2 sürümünde kullanıcılarla buluşacak. Freeform, çizim yapma ve not alma gibi özelliklere sahip bir yazılım. Uygulamanın amacı, işbirliği yapmayı kolaylaştırmak. Freeform sayesinde birden fazla kullanıcı, bir araya gelerek iletişim kurabiliyor. İletişim kuran ekip, çizim yaparak çeşitli çalışmalara imza atıyor. Özetle Freeform, grup çalışması için harika bir uygulama.
AirDrop, firmanın yıllardır yer verdiği bir özellik. Bu özellik, bir yeniliğe daha kavuşuyor. Buna göre artık AirDrop seçenekleri arasında “Herkes” ayarı kaldırılıyor. Bunun yerine “Herkes için 10 Dakika” ayarı ekleniyor. Bu ayar ile beraber kullanıcılar, gereksiz taleplerin önüne geçiyor. Bu ayar sonlandığında ise “Yalnızca Kişiler” ayarı aktif oluyor.
iOS 16.2 yenilikleri arasında daha pek çok özellik öne çıkıyor. Bunlar arasında şunları sayabiliriz:
Home uygulamasının performansının yükseltilmesi
Skorları paylaşan Live Activities sisteminin güncelleme sıklığının arttırılması
Acil SOS sisteminin gereksiz açıldığında bildirilmesi
SharePlay ile FaceTime üzerinde oyun oynanması
Mesajlar uygulamasının arama yapay zekasının geliştirilmesi
 
Üst Alt