• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Mobil iOS 16.3 Beta 2 Güncellemesi Yayınlandı!

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Apple İPhone - IOS kategorisinde x tarafından oluşturulan iOS 16.3 Beta 2 Güncellemesi Yayınlandı! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 218 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Apple İPhone - IOS
Konu Başlığı iOS 16.3 Beta 2 Güncellemesi Yayınlandı!
Konbuyu başlatan x
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan x

x

Üye
Katılım
30 Ara 2022
Mesajlar
341
Tepkime puanı
31
Puanları
28

İtibar:

iOS 16.3 Beta 2 güncellemesi duyuruldu. Yeni güncellemede Acil SOS özelliği üzerinde bir geliştirme yapıldı. Artık arama yapmak daha kolay.

iOS 16.3 Beta 2 Güncellemesi Yayınlandı!


Acil SOS özelliği, yeni iPhone cihazlarında kullanılan bir yenilik. Bu yeniliğe göre kullanıcılar, acil durum araması yapabiliyor. Örneğin bir kaza olduğu anda uygulama, sensörle bunu tespit ediyor. Eğer kullanıcıdan geri bildirim alınmaz ise otomatik olarak acil durum servisi aranıyor. Bunun yanı sıra bu hizmet, kullanıcının komutlarıyla da çalışmakta. Bu özellik için iOS 16.3’te yeni bir güncelleme yapıldı.

iOS 16.3 Beta 2 güncellemesinde yer alan yenilikler​

Kullanıcılar, güç ve ses tuşlarından birine basılı tuttuğunda Acil SOS özelliğiyle karşılaşıyor. Bu özelliğin ardından alarm sesi çalıyor. Alarm sesine ek olarak geri sayım başlatılıyor. Geri sayım sonlandıktan sonra ise ülkedeki acil servis aranıyor. Bu özelliğin ismi “Bekleterek Ara” olarak geçiyor.
iOS 16.3 Beta 2 güncellemesine baktığımızda artık geri sayım bitmeden arama yapılabilecek. Bunun için alarm çalarken ve geri sayım başladıktan sonra düğmeleri bırakmak yeterli. Düğmeler bırakıldığı takdirde cihaz, acil servis hizmetleriyle iletişim kurarak adres paylaşıyor. Yeni özelliğin ismi “Beklet ve Bırakarak Ara” olarak tanıtıldı.
post_1673685718_29103222498403.jpg

Apple Acil SOS özelliğini destekleyen ülkeler​

Kullanıcılar, yeni özellik sayesinde acil durum oluştuğunda otomatik olarak bağlantı kurabiliyor. Bu özelliğin bazı ülkelerde desteklendiğini belirtmek gerekir. Şu anda ülkemizde yer almayan yenilik, aşağıdaki ülkelerde mevcut:
  • Amerika Birleşik Devletleri
  • Kanada
  • Fransa
  • Almanya
  • Birleşik Krallık
  • İrlanda

 
Üst Alt