• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

instagram Instagram'ın yeni özelliği hiç hoşunuza gitmeyecek!

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde İnstagram kategorisinde Php tarafından oluşturulan Instagram'ın yeni özelliği hiç hoşunuza gitmeyecek! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 235 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı İnstagram
Konu Başlığı Instagram'ın yeni özelliği hiç hoşunuza gitmeyecek!
Konbuyu başlatan Php
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Php

Php

ZF Genel Sorumlusu
Üye
Katılım
7 Şub 2022
Mesajlar
230
Tepkime puanı
12
Puanları
18
Web sitesi
www.zirvechat.com.tr
Cinsiyet
vtEvVy
Memleket
35 İZMİR
Takım
Beşiktaş

İtibar:

Sosyal medya dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Instagram, düşen gelirlerini daha fazla reklam göstererek telafi etmeye çalışacak.​

Instagram, sosyal medya dünyasının en bilindik ve en popüler uygulamalarından biri. Hatta analistlere göre, Facebook’u geride bırakacak ilk uygulama da, kendi kardeşi olan Instagram olacak. Ancak Amerikalı sosyal medya devinden gelen son haberler, şirketin kullanıcılarına daha fazla reklam dayatması yapacağını gösteriyor.

Aslında Instagram, geçtiğimiz yıl Reels’lerinin içerisine hatırı sayılır miktarda reklam serpiştirmişti. Bununla birlikte kullanıcılar videolar arasında kaynayan bu reklamlardan pek şikayetçi olmadı. İşte bu durumdan cesaret alan Instagram, yine Reels odaklı yeni reklam stratejisini hayata geçirmeye karar verdi.

Öyle ki yakın zamanda servis edilecek güncelleme sonrasında, artık Reels bölümüne girdiğimiz zaman hiçbir video izlemeden direk 5-10 saniye uzunluğundaki bir reklamla karşılaşabileceğiz. Tabi şu an için bu tür reklamları geçmenin ve bir sonraki videoya atlamanın önünde bir engel bulunmuyor.

Öte yandan reklam sayısını arttırmak, Instagram’ın gelirlerini yukarılara taşımak için başvuracağı tek tedbir değil. Amerikalı sosyal medya devine yakın kaynaklardan gelen iddialara göre şirket, bir kez daha ücretli abonelik sistemi üzerinde çalışmaya başladı. Eğer bu iddialar doğruysa, yakın zamanda Instagram’ın reklamsız ama ücretli veya reklamlı ancak ücretsiz versiyonlarını görebiliriz.

Tabi böyle bir hamle sonucunda, tamamen ücretsiz olan ve Instagram’a göre reklam konusunda daha insaflı davranan rakiplerinin kullanıcı sayısı artar mı işte onu da zaman gösterecek.
 
Üst Alt