• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

instagram Instagram Heyecanlandıran Yeni Özelliklerini Açıkladı!

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde İnstagram kategorisinde Php tarafından oluşturulan Instagram Heyecanlandıran Yeni Özelliklerini Açıkladı! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 266 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı İnstagram
Konu Başlığı Instagram Heyecanlandıran Yeni Özelliklerini Açıkladı!
Konbuyu başlatan Php
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Php

Php

ZF Genel Sorumlusu
Üye
Katılım
7 Şub 2022
Mesajlar
230
Tepkime puanı
12
Puanları
18
Web sitesi
www.zirvechat.com.tr
Cinsiyet
vtEvVy
Memleket
35 İZMİR
Takım
Beşiktaş

İtibar:

Instagram uzun zamandır üzerinde çalıştığı yeni özelliklerini sızdırdı. Gelecek dönemde kullanıcıları hangi sürprizler bekliyor?

Instagram Heyecanlandıran Yeni Özelliklerini Açıkladı!


Sosyal medya denildiği zaman akla ilk gelen platformlardan birisi ola Instagram, her geçen gün kullanıcı deneyimini geliştirmek için çalışmalara devam ediyor. Diğer platformlardan bir adım daha ön plana çıkma için yeni güncellemelerini ardı ardına açıklamaya devam ediyor. Son dönemlerde platformun farklı beta sürümleri üzerinde farklı denemeleri sürüyor.

Instagram’ın yeni özellikleri ortaya çıktı!​

post_1662887508_71886899259050.jpg

İnternet üzerindeki uygulamaların beta sürümlerine karşı yaptığı araştırmalarla dikkat çeken Alessandro Paluzzi, Instagram için de yeni güncellemeler bularak takipçileriyle paylaştı. Instagram bir süredir abonelik özelliği üzerinde bir çalışma yapıyordu. Duyurusunun yapıldığı özellik üzerinde geliştirme çalışmaları da devam ediyor. Ortaya çıkan yeni bilgilere göre kullanıcılar, güncellemenin kullanıma sunulmasının ardından başka kullanıcılara abonelik hediyesi verebilecek.
Uzun süredir yayın platformu Twitch üzerinde böyle bir sistemin olduğu biliniyordu. İçerik üreticileri abonelik güncellemesinin hayata geçirilmesinin ardından platform üzerinden daha fazla gelir elde edebilecekler. Hediye abonelik sistemi sayesinde gözle görülür bir büyüme hedefleniyor.

Instagram Twitter benzeri bir çalışma yapacak!​

Instagram platformunun genellikle TikTok video uygulaması ile kıyasıya bir yarış içerisinde olduğu bilinirken, şaşırtan bir gelişme yaşandı. Platformun Twitter’da bulunan ‘retweet’ benzeri bir özelliği test etmeye başlayacağı öğrenildi. Bu özelliğin hayata geçmesi halinde başka kullanıcıların yapmış olduğu paylaşımlar yeniden diğer kullanıcılar tarafından paylaşılabilecek. Yeni güncellemelerin nasıl etkiler bıraktığını anlamak için ufak bir kitle üzerinden test çalışmaları yapılacak.
Instagram platformunun yeni çalışmaları bununla da bitmiyor. BeReal uygulamasının altyapısının kopyalanması için test çalışmaları devam ediyor. Böylece paylaşımların etrafına konulacak mavi renkteki bir halka ile birlikte kişilerin etkinlik oluşturmalarına da izin verilecek. Bazı reelsler ilerleyen dönemlerde sadece kişilerin belirlediği yakın arkadaşlar listesinde gösterilecek. Mesaj bildirimlerinden rahatsız olanlar için de, mesajların sessize alınması için süre sınırı konulabilecek. Instagram son dönemlerde platformu geliştirmek, kullanıcı kitlesini artırmak ve aynı zamanda rakipleri ile mücadele edebilmek adına çok çalışıyor.
 
Üst Alt