• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

instagram Instagram Fotoğrafları Nasıl İndirilir?

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde İnstagram kategorisinde Php tarafından oluşturulan Instagram Fotoğrafları Nasıl İndirilir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 245 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı İnstagram
Konu Başlığı Instagram Fotoğrafları Nasıl İndirilir?
Konbuyu başlatan Php
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Php

Php

ZF Genel Sorumlusu
Üye
Katılım
7 Şub 2022
Mesajlar
230
Tepkime puanı
12
Puanları
18
Web sitesi
www.zirvechat.com.tr
Cinsiyet
vtEvVy
Memleket
35 İZMİR
Takım
Beşiktaş

İtibar:

Instagram, 1 milyarın üzerinde kullanıcının deneyimlediği bir uygulama. Peki Instagram fotoğrafları nasıl indirilir? Gelin birlikte öğrenelim.

Instagram Fotoğrafları Nasıl İndirilir?


Instagram, kendi devasa dünyasıyla bizlerin karşısına çıkan bir uygulama. Burası, büyük kullanıcı kitlesi sebebiyle firmaların da önemsediği bir yer. Bu doğrultuda sosyal medya platformunda pek çok içerik yer alıyor. Gönderiler, fotoğraf veya video şeklinde paylaşılır. Yani metin olarak paylaşım yapılmaz. Bazı fotoğraflar, kullanıcıların ilgisini çekecek düzeyde olabilir. Kullanıcı, çeşitli amaçlarla bu fotoğrafı indirip kaydetme amacını benimser. Bir Instagram gönderisinde yer alan fotoğrafı indirmek için pek çok yöntem mevcut.

Neden Instagram fotoğrafı indirmek isteyeyim?​

Instagram fotoğrafları nasıl indirilir? Bu sorudan önce bu işlemin amaçlarından söz etmeliyiz. Bunun pek çok sebebi bulunabilir. Bu nedenlerden birisi sevilen bir içeriği kayıt altına almak. Bazı kullanıcılar, beğendiği bir içeriği indirerek o içeriği arşivine eklemek isteyebiliyor. Örneğin, bir Instagram hesabı düşünelim. Hesapta eğlenceli gönderiler bulunsun. Kullanıcı, bazı eğlenceli gönderileri beğendiği için o gönderilerin fotoğraflarını indirmek isteyebilir. Sonrasında ise bu fotoğrafları kullanarak başka platformlarda paylaşabilir.
Kullanıcıların bir fotoğrafı indirmek istemesinin bir diğer nedeni, farklı yerde kullanma isteği. Bazı sosyal medya üyeleri, fotoğrafı alıp başka yerlerde paylaşmak için indirebiliyor. Örneğin kendi sayfası bulunan bir hesap, bu sayfada aldığı içeriği paylaşarak sayfasının gelişmesine katkı sağlıyor.
post_1669020968_4698278714931.jpg

Instagram’da fotoğraf indirmenin nedenleri arasında düzenleme amacı da yer alıyor. Bazı kullanıcılar, indirmek istediği fotoğraf üzerinde düzenleme yapma arayışında bulunabilir. Bir fotoğrafı düzenlemek için onu indirmek gerekiyor ki düzenlenebilsin. İndirme işlemi sonrasında fotoğraf, istenilen şekle getirilebiliyor.

Bilgisayara Instagram fotoğrafı nasıl indirilir?​

Instagram fotoğrafları nasıl indirilir?” sorusuna ilk olarak bilgisayardan nasıl indirildiği ile başlayalım. Instagram, daha çok mobil uygulamadan girilen bir platform. Buna rağmen masaüstünden de uygulamaya erişim sağlanıyor. Web üzerinden Instagram’a girenler için fotoğraf indirmenin yolunu sizlere birkaç adımda açıklayacağız.

1. Adım: İndirmek istediğiniz fotoğrafı bulun​

Öncelikle yapılması gereken şey indirilmek istenen fotoğrafı tespit etmek. Bunun için web üzerinden Instagram’a giriş yapılmalı. Ardından Instagram’da hangi fotoğraf indirilecek ise o fotoğrafın üzerine gelinmeli. Eğer indirilecek olan fotoğraf yer almıyorsa yapılması gereken şey yeni bir fotoğraf aramak. Gerekli fotoğraf seçimi yapıldıktan sonra bir diğer aşamaya geçilmeli.

2. Adım: Fotoğrafa sağ tıklayın​

Fotoğraf belirlendikten sonra yapılması gereken şey fotoğrafa sağ tıklamak. Fotoğrafa sağ tıkladıktan sonra bir menü açılacak. Bu menüde pek çok seçenek bizlerle buluşuyor.

3. Adım: “Resmi Farklı Kaydet…” öğesini seçin​

Fotoğrafa sağ tık yaptıktan sonra bir menü açılıyor. Açılan menüde “Resmi Farklı Kaydet” seçeneğine basılmalı. Bu düğmeye basıldıktan sonra ekrana yeni bir pencere gelecek.

4. Adım: Görüntüyü nereye kaydetmek istediğinizi seçin​

Kullanıcılar, açılan pencerede görüntüyü hangi lokasyona kayıt etmek istiyor ise o lokasyonu belirlemeli. Lokasyon belirlendikten sonra bir sonraki adıma geçilmeli.
Bazı durumlarda indirme işlemi için pencere açılmayabilir. Eğer pencere gelmediyse otomatik indirme aktiftir. Otomatik indirme için varsayılan dizin indirilenler dizini olarak yer alıyor. İndirilen dosya burada bulunur.

5. Adım: "Kaydet” butonuna tıklayın​

Görüntü için gerekli lokasyon belirlendikten sonra artık yapılması gereken adım “Kaydet” seçeneğini seçmek. Bu şekilde görüntü, belirlenen dizinin içerisinde yer alacak. Fotoğrafı incelemek için kayıt edilen dizine girilmesi ve fotoğrafın açılması gerekiyor.
post_1669020974_88946558993986.jpg

Instagram fotoğrafını telefona veya tablete indirme​

Instagram, bilgisayar dışında mobil platformlarda da kullanılıyor. Mobil uygulama üzerinden web tarayıcısını kullanarak bu adımlar uygulanmalı. “Instagram fotoğrafları nasıl indirilir?” için uygulanması gereken aşamalar şu şekilde yer alıyor:

1. Adım: İndirmek istediğiniz fotoğrafı bulun​

Öncelikle Instagram uygulamasına girilmeli. Ardından indirilmek istenen fotoğraf tespit edilmeli.

2. Adım: Fotoğrafa dokunup tutun​

Instagram uygulaması üzerinde indirilmek istenen fotoğrafın üzerine gelinmeli. Ardından fotoğrafa bir süre basılı tutulmalı. Bu şekilde ortaya bir menü çıkacak.

3. Adım: "Resmi Kaydet" butonunu seçin​

“Instagram fotoğrafları nasıl indirilir?” adımında bir diğer aşama fotoğrafı indirmek. Bunun için çıkan menüde “Resmi Kaydet” düğmesine dokunmak gerekiyor. Sonrasında bir ekran açılıyor.

4. Adım: Görüntüyü nereye kaydetmek istediğinizi seçin​

Bu ekran bazı cihazlarda gelirken bazılarında gelmeyebilir. Bu durum, yapılan ayara bağlı. Eğer otomatik kayıt özelliği aktif ise yeni bir pencere açılmadan indirme yapılıyor. İndirme yapılan konum genellikle indirilenler dizini olur. Eğer bu ayar aktif değil ise dizin seçimi yapılmalı.

5. Adım: “Tamam” seçeneğine dokunun​

Açılan pencerede gerekli dizin belirlendikten sonra bir diğer aşamaya geçilmeli. Bu aşamada “Tamam” butonuna basmak gerekiyor. Sonrasında işlem tamamlanıyor yani fotoğraf belirlenen dizine indirilmiş oluyor.

İndirmelerinizi nasıl görüntüleyebilirsiniz?​

Instagram fotoğrafları nasıl indirilir? Bu sorunun cevabını verdiğimize göre artık indirilen dosyanın nasıl görüntülendiğini açıklayalım. Eğer otomatik indirme yapılıyor ise indirilen dosyalar, “İndirilenler” veya “Downloads” gibi çeşitli klasörlerde yer alır.
Mobil üzerinden gitmek gerekirse bu dosyalar ya hafıza kartı ya da telefon hafızasında bulunur. Ayarlara göre otomatik bir şekilde buraya indiriliyor. Buna rağmen kullanıcılar, eğer ayar değişikliği yaptıysa dosyanın nereye kurulması gerektiğini belirleyebiliyor. Sonrasında ise bu dizine girmek ve görseli açmak yeterli olmakta.
Masaüstünde ise “İndirilenler” veya “Downloads” dizinine ulaşmak gerekir. Bunun için “Bu Bilgisayar” uygulamasına girilmeli. Sonrasında üst kısımda bulunan “İndirilenler” klasörü seçilmeli. Bu şekilde otomatik indirilen dosyalara ulaşım sağlanıyor. Elle konum seçildiyse ise o konumun açılması gerekir. Sonraki aşamada görsel dosyası açılmalı. Bu adımlarla dosya görüntüleniyor.
post_1669020978_64882802839928.jpg

Instagram fotoğraflarını indirme ipuçları​

Bir Instagram fotoğrafını indirmeye çalışırken pek çok farklı yöntem bulunur. Eğer bu aşamalar işe yaramadıysa aşağıdaki yöntemlerin denenmesi gerekiyor. Sizlere 3 farklı yoldan bahsetmek istiyoruz.

Fotoğraf indirme uygulaması kullanın​

“Instagram fotoğrafları nasıl indirilir?” sorusuna verilebilecek cevaplardan birisi uygulama kullanmak. Bir kullanıcı, Instagram fotoğraf indirme uygulaması ile birlikte fotoğraf indirme işlemi yapabilir. Birçok fotoğraf indirme uygulaması orijinal çözünürlükte fotoğrafları indirmeyi mümkün kılıyor. Bu da sorunsuz bir şekilde fotoğraflara ulaşmak anlamına geliyor.
Mobil cihazlarda bir fotoğraf indirme uygulamasından yararlanırken güvenilirliğe önem gösterilmeli. Bir uygulamanın güvenli olması gerekiyor ki hesap çalınma gibi bir durum ile karşılaşılmasın. Uygulamanın güvenilirliğini tespit etmenin yollarından birisi kullanıcı yorumları ve değerlendirmeler.
Bunun yanı sıra bir diğer güvenlik kriteri istediği bilgiler. Eğer uygulama, herhangi bir izin veya bilgi istemiyor ise güvenlidir. Çünkü zaten fotoğraf indirme sırasında ekstra bilgiye veya hesap bilgilerine gerek duyulmaz. Yalnızca gönderinin URL’si yeterli olur. Şunu da ifade edelim ki gizli hesaplarda fotoğraf indirme yapılamaz.

Çevrimiçi fotoğraf indirme uygulaması kullanın​

Kullanıcıların yararlanabileceği yöntemlerden birisi internet üzerinden fotoğraf indirme uygulamasını denemek. Hem masaüstü hem mobil platformlardan yararlanılan bu yöntemle Instagram fotoğraflarını indirmek mümkün. Kullanıcılar, pek çok web aracı ile fotoğrafları indirebilir. Hatta bazı uygulamalar ile birlikte topluca fotoğraf indirmek dahi imkanlı hale geliyor.
Çevrimiçi ortamda Instagram fotoğrafı indirirken yapılması gereken, güvenliğe önem göstermek. Bir uygulama, sizden hesap bilgisi veya şifre istemez. Bunun bilincinde bilgi gönderi URL’si paylaşılmalı. Bunun yanı sıra toplu fotoğraf indirme için hesabın kullanıcı adı verilebilir. Dediğimiz gibi şifre vermemeye özen gösterilmeli.
post_1669020982_10113319414182.jpg

Fotoğrafın ekran görüntüsünü alın​

Instagram fotoğrafları nasıl indirilir? Bunun en kısa ve pratik yollardan birisi, fotoğrafı ekran görüntüsü ile kaydetmek. Ekran görüntüsü hem masaüstü hem mobil platformda büyük avantajlar içeriyor. Fotoğrafı indirmekle uğraşmak için birkaç adım gerekir. Fotoğrafın ekran görüntüsünü almak ise daha kısa sürer. Uygulama yardımıyla tek tıkla veya iki tuşa basmakla ekran görüntüsü alınır.
Genel olarak cihazlar, ses ile kilit tuşuna aynı anda basıldığında ekran görüntüsü alır. Bir diğer ekran görüntüsü alma yöntemi ise kilit tuşu ile yapılıyor. Kilit tuşuna basılı tutulduktan sonra çıkan menüde ekran görüntüsü alınabilir. Ayrıca bazı yazılımlarda bildirim sekmesinde de ekran görüntüsü alma butonu yer almakta. Üçüncü parti yazılımla da gelişmiş seçeneklere sahip olunabilir. Bu sayede daha detaylı ekran görüntüleri alınabilir.
Son olarak masaüstünde nasıl ekran görüntüsü alınacağını açıklayalım. Windows için “Başlat + SHIFT + S” tuşları ile ekran kırpılarak alınır. Aynı zamanda “Print Screen” tuşu ile tam ekran görüntü alınıyor. Bu görüntüler panoya kopyalanıyor. Bunların yanı sıra üçüncü parti yazılımlar kullanılması da bir diğer seçenek.
Mac işletim sisteminde ekran görüntüsü almak için “SHIFT + Command + 3” tuşlarına basılmalı. Sonrasında ekranın köşesinde küçük resim belirir. Resmi düzenlemek için küçük resme tıklamak gerekiyor. Eğer tıklanmaz ise resim, masaüstüne kayıt ediliyor.
Bunun yanı sıra belirli bir alanı kırpmak için “SHIFT + Command + 4” tuşları kullanılmalı. Eğer Mac’te bir pencerenin resmi çekilecek ise yapılması gerekenler farklı. Kullanıcı, “SHIFT + Command + 4 + Space” tuşlarına basmalı. Bu tuş kombinasyonu ile beraber ekrandaki pencere çekilir.

Kaynak:
 
Üst Alt