• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

TikTok İçerik Üreticilerine Müjde Geldi: TikTok, Yetenek Yöneticisi Portalı Özelliğine Kavuştu

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde TikTok kategorisinde x tarafından oluşturulan İçerik Üreticilerine Müjde Geldi: TikTok, Yetenek Yöneticisi Portalı Özelliğine Kavuştu başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 282 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı TikTok
Konu Başlığı İçerik Üreticilerine Müjde Geldi: TikTok, Yetenek Yöneticisi Portalı Özelliğine Kavuştu
Konbuyu başlatan x
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan x

x

Üye
Katılım
30 Ara 2022
Mesajlar
341
Tepkime puanı
31
Puanları
28

İtibar:

TikTok Yetenek Yöneticisi Portalı adında yeni bir özellik geliştirdi. Bu özellik ile beraber marka ile içerik üreticileri daha rahat buluşacak.

İçerik Üreticilerine Müjde Geldi: TikTok, Yetenek Yöneticisi Portalı Özelliğine Kavuştu!


TikTok, kısa video paylaşımı yapmayı sağlayan bir yazılım. Uygulama, bu zamana kadar yaptığı güncellemeler ile kullanıcılarını memnun etmişti. Örneğin buna benzer bir özellik olarak TikTok Creator Marketplace bulunuyor. Amacı, markaların içerik üretici bulmasını sağlamak. Markalar, filtreleme araçları ile kendilerine en uygun kanalı buluyor. Sonrasında o kanal ile sponsorluk anlaşması yapıyor. Bu da markanın hedef kitleye daha hızlı ulaşması demek. Firma, şimdi de Yetenek Yöneticisi Portalı özelliği ile gündeme geldi.

TikTok Yetenek Yöneticisi Portalı özelliği ile içerik üreticilerini mutlu edecek​

TikTok, yeni özelliği ile içerik üreticilerinin daha çok gelir elde etmesini sağlayacak. Yetenek Yöneticisi Portalı olarak adlandırılan özellik, Creator Marketplace’in bir parçası olarak bulunuyor. Bu özelliğin amacı, içerik üreticilerinin yeteneklerini daha iyi keşfetmek.
Örnek vermek gerekirse bir kullanıcı listesi yer alacak. Bu listede istenen kullanıcı seçilecek. Ardından ajans, girdiği listede kullanıcı hakkında daha fazla bilgi alacak. Bu bilgiler arasında kampanya performansı, rapor ve ölçümler olduğu söyleniyor. Bunun yanı sıra akışı yönetmek ve sözleşme hazırlamak için de bu panelden yararlanılacak.
post_1673613270_72742245790939.jpg

TikTok Yetenek Yöneticisi Portalı, kullanıcıların detaylarına yer veriyor. Bir kullanıcıya tıklandığında ekranda kullanıcı bilgileri bulunuyor. Ayrıca kullanıcının profil değeri kısmı da görülüyor. Bu ekranda yer alan bazı kriterler ve özellikler şunlar:
 • Video görüntülemeleri
 • 6 saniyelik video görüntülenme performansı
 • Video izlenme oranı
 • Etkileşim oranı
 • Etkileşim miktarı
 • Kampanyalar
 • Toplam görüntülenme
 • Toplam beğeni
 • Toplam yorum
 • Toplam paylaşım
 • Belirlenen zamana göre istatistikleri inceleme
 • Videoların hangi saniyelerde daha çok izlendiği
TikTok’un yeni geliştirmiş olduğu özellik henüz resmî olarak yayınlanmadı. Şu anda bazı ajanslar bu özelliğe erişiyor. Bu ajanslar, içerik üreticileri ile anlaşıp sözleşme yapabiliyor. Yani yeni özellik henüz alfa testlerinde bulunmakta. Yeniliğin ne zaman tüm kullanıcılar için aktif olacağı belli değil. TikTok Yetenek Yöneticisi Portalı’nın en kısa sürede herkese açık hale gelmesi bekleniyor.

 
Üst Alt