• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Hadîs İnkarcıları Hakkında 3 Hadîs-i Şerîf

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Dualar kategorisinde Linux tarafından oluşturulan Hadîs İnkarcıları Hakkında 3 Hadîs-i Şerîf başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 110 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Dualar
Konu Başlığı Hadîs İnkarcıları Hakkında 3 Hadîs-i Şerîf
Konbuyu başlatan Linux
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Laufey

Linux

Emektar Üye
Web sitesi
www.uguragdas.com.tr
İsim
Uğur
Memleket
75 ARDAHAN
Takım
Galatasaray
Burç
Aslan
Mesleği
Konut Yönetim Müdürü

İtibar:

Rasûlüllâh (Sallallâhü Aleyhi ve Sellem)'den 3 Hadîs-i Şerîf
1- Öyle Bir Zamân Gelecek ki Bir Adam, Koltuğuna Yaslanıp; Benim Hadîslerimden Bir Hadîsden Bahsedilince: ''Bizimle Sizin Aranızda Her Konuda Allâh'ın Kitâbı Yeterlidir. Onda Bulduğumuz Helâl Şeyleri Helâl Sayar; Harâmları da Harâm Kabûl Ederiz'' diyecektir. Dikkat Edin! Allâh Rasûlünün Harâm Kıldığı Şey de Aynen Allâh'ın Harâm Kıldığı Şeyler Gibidir. (Yâni Kitâbla Sünnet Arasında Ayırım Yapılmaz.) (Ebû Dâvûd, 4604; Tirmizî, 2664; İbn-i Mâce, 12)
2- Herhangi Biriniz Koltuğuna Oturmuş Durumdayken Benim Emrettiğim veyâ Yasakladığım Bir Konu Kendisine Ulaştığında: ''Bilemem (Hadîs, Sünnet Tanımam) Allâh'ın Kitâbında Ne Bulursak Ona Uyarız'' diye Söyler Vaziyette Bulmuş Olmayayım. (Ebû Dâvûd, 4605; Tirmizî, 2663; İbn-i Mâce, 13)
3- Benden Bir Hadîs Size Aktarıldığında Sizden Birinizin, Koltuğuna Kurulmuş Durumda Şöyle Söylemesini Hiç Bilmiş Olmayayım: ''Hadîsleri Bırak, Kur'ân'dan Bir Şeyler Oku. (Diyerek Hadîslerime Saygısızlık Etmeyin) Çünkü o Güzel Sözleri (Hadîsleri) Ben Söyledim.'' (İbn-i Mâce, 21)

Laufey

ZF Kullanıcı Sorumlusu
Emektar Üye

İtibar:

Teşekkürler

Üst Alt