• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

TikTok Güvenlik İhlali Yaşandığı İddia Edilen Tiktok İddiaları Yalanladı

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde TikTok kategorisinde Php tarafından oluşturulan Güvenlik İhlali Yaşandığı İddia Edilen Tiktok İddiaları Yalanladı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 249 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı TikTok
Konu Başlığı Güvenlik İhlali Yaşandığı İddia Edilen Tiktok İddiaları Yalanladı
Konbuyu başlatan Php
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Php

Php

ZF Genel Sorumlusu
Üye
Katılım
7 Şub 2022
Mesajlar
230
Tepkime puanı
12
Puanları
18
Web sitesi
www.zirvechat.com.tr
Cinsiyet
vtEvVy
Memleket
35 İZMİR
Takım
Beşiktaş

İtibar:

TikTok, son günlerde gündemden düşmeyen kullanıcı verilerinin sızdırılması iddiasına dair açıklama yaptı. Şirket, söz konusu hacklenme olayına dair tüm iddiaları reddetti. İşte TikTok'un konu hakkındaki açıklamaları!

Güvenlik İhlali Yaşandığı İddia Edilen Tiktok İddiaları Yalanladı


Son günlerde sosyal medyada TikTok’un güvenlik ihlali yaptığı konusu hakkında iddialar dolaşıyor. İddialara göre TikTok’ta yer alan veriler çalınarak güvenlik ihlaline sebep oldu. Popüler sosyal medya devi TikTok uygulaması yöneticilerinin konu hakkında açıklama yapması gecikmedi.
Popüler sosyal medya platformu, hakkında çıkan bu iddiaların yalan olduğuna dair açıklamada bulundu. TikTok, uygulama içerisindeki verilerin sızdırılması gibi bir durumun söz konusu olmadığını belirtti. İddiaların asılsız olduğunu belirten şirket, siber güvenlik ekibi tarafından da konuya dair çalışmaların yapıldığını belirtti.

Tiktok Sızıntı Veri Açıklaması​

Uygulamadaki güvenlik ihlali gibi iddiaların asılsız olduğuna dikkat çeken Tiktok, hiçbir veri sızıntısının yaşanmadığını açıkladı. Dünyanın en fazla aktif kullanıcıya sahip platformlarından TikTok hakkında çıkan güvenlik ihlali iddiaları endişelendirmişti. Sosyal medyada artarak devam eden iddialara ilişkin şirketin yönetim kademesinden açıklama yapıldı.
Sosyal medyada dolaşan iddia bir hacker grubu tarafından ortaya atılmıştı. Grup, TikTok uygulamasındaki bir kaynak koduna sızıldığını iddia etmişti. Şirket ise yaptığı açıklamasında böyle bir durumun gerçekleşmediğini belirtti. Şirket, iddialara konu olan kaynak kodun, zaten “açık kaynak” olduğunu belirtti. Dolayısıyla halka açık olan bir kaynak kod üzerinden kullanıcı verilerinin çalınmasının mümkün olmadığını belirtti.
 
Üst Alt