• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Facebook

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Facebook kategorisinde Php tarafından oluşturulan Facebook başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 244 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Facebook
Konu Başlığı Facebook
Konbuyu başlatan Php
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Php

Php

ZF Genel Sorumlusu
Üye
Katılım
7 Şub 2022
Mesajlar
230
Tepkime puanı
12
Puanları
18
Web sitesi
www.zirvechat.com.tr
Cinsiyet
vtEvVy
Memleket
35 İZMİR
Takım
Beşiktaş

İtibar:

Facebook, 2004 yılında Harvard Üniversitesi’nin öğrencisi olan Mark Zuckerberg tarafından Amerikan Üniversitelerindeki öğrenciler arasında olan iletişimi güçlendirmek amacı ile kurulan bir sosyal medya uygulamasıdır. Günümüzde Facebook insanların arkadaşları ve aileleriyle bağlantı kurmasına, topluluklar bulmasına ve işlerini büyütmesine yardımcı olan bir sosyal ağ haline gelmiştir. Facebook ile insanlar iletişim kurabilir, görsel, video paylaşabilir diğer kullanıcıların paylaşmış olduğu içerikler ile etkileşime girebilir.

Facebook Tarihçesi

2004 Yılının Şubat ayında Mark Zuckerberg ve kurucu ortakları Dustin Moskovitz, Chris Hughes ve Eduardo Saverin ile birlikte Facebook’u kurdu. Haziran ayında şirket Kaliforniya'da Palo Alto şehrine taşındı. 2004 Yılının Eylül ayında iletişim için insanların arkadaşlarına mesaj gönderebilecekleri bir duvar oluşturuldu daha sonra thefacebook.com alan adını sadece facebook.com olarak değiştirerek şirkette isim değişkliği yapıldı. 2008 Yılında yeni facebook tasarımı yapıldı ve beğen düğmesi oluşturuldu. 2011 Yılında Messenger tanıtıldı ve aktif olarak kullanılmaya başlandı. 2012 Yılında Instagram ve WhatsApp’ı (2014) satın alarak bir çok yenilik ile kullanıcı etkileşimini arttırarak bugünkü halini aldı.

Facebook Yönetim Ekibi

Mark Zuckerberg - Kurucu

Sheryl Sandberg - Baş işletme görevlisi

David Wehner - Finans Direktörü

Chris Cox - Ürün Sorumlusu

Mike Schroepfer - Teknolojiden Sorumlu Başkan

Marne Levine - Baş İşletme Görevlisi

Jennifer Newstead - Baş Hukuk Görevlisi

Facebook İşlevleri

  • Fotoğraflar
  • Videolar
  • Arkadaşlar
  • Uygulamalar
  • Etkinlikler
  • Dürtmeler
  • Mesajlaşma
  • Canlı Yayın
  • Pazar Yeri

Facebook’ta Kariyer

Facebook’ta kariyer için Kariyer sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Özgeçmişinizi yükleyerek veya LinkedIn profilinizi işe alım ekibi ile paylaşarak başvurabilirsiniz.

Facebook Hesabı Nasıl Açılır?

Facebook Resmi sitesine giderek “Yeni Hesap Oluştur” butonuna tıklayarak açılır pencerede gerekli bilgiler doldurulmalıdır. Doldurulan bilgilerin daha sonra onaydan geçeceğinden dolayı doğru bilgi girilmesi gerekmektedir. “Kaydol” butonuna bastıktan sonra gerekli adımları uygulayarak ve hesabınızı doğruladıktan sonra kullanmaya başlayabilirsiniz.

Facebook ile Fotoğraf / Video Paylaşma

Fotoğraf veya video paylaşımı için gönderi oluşturma sırasında fotoğraf simgesine tıklanması yeterlidir. Video uzunluğuna ve internet hızınıza bağlı olarak gönderiniz paylaşılacaktır. Mobil ile paylaşım yapılacağı taktirde galeriye erişim izni verilmesi gerekmektedir.

Facebook’ta Profil Nedir?

Videolarınızın, fotoğraflarınızın, memleketinizin ve yaşadığınız şehir gibi kişisel bilgilerinizi içeren alana profil denmektedir. Burada bilgilerinizi güncelleyebilir, silebilir veya farkli bir bilgi ekleyebilirsiniz.

Facebook’ta Sayfalar Nedir?

Facebook sayfalar, İşletmelerin ve markaların müşterileri ile iletişimde kalabileceği alandır. Kullanıcılar herhangi bir sayfayı beğendiğinde veya takibe aldığında o sayfa ile ilgili güncellemeleri ve gönderileri ana akışında görecektir. Bir facebook sayfası oluşturmak için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz. Sayfa Oluştur.

Facebook Grupları Nedir?

Kullanıcıların, ortak bir amaç için bir araya gelerek iletişim kurduğu, tartıştığı alana grup denmektedir. Bir grup oluşturmak için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz. Grup Oluştur. Facebook gruplar ile topluluk oluşturarak alanınızı büyütebilirsiniz.

Facebook Etkinlikler Nedir?

Facebook etkinliği, Kullanıcıların bir etkinlik için davet oluşturmasına olanak sağlar. Bir Facebook etkinliği belirli gruplara gönderilebilir. Etkinlik oluşturmak için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz. Etkinlik Oluştur.

 
Üst Alt