• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Haber Facebook Sonunda Kullanıcılarına Geçmişi Temizleme Clear History Seçeneği Sunuyor

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Teknoloji Dünyasından Son Haberler kategorisinde Network tarafından oluşturulan Facebook Sonunda Kullanıcılarına Geçmişi Temizleme Clear History Seçeneği Sunuyor başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 383 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Teknoloji Dünyasından Son Haberler
Konu Başlığı Facebook Sonunda Kullanıcılarına Geçmişi Temizleme Clear History Seçeneği Sunuyor
Konbuyu başlatan Network
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Network

Network

Üye
Katılım
22 Eyl 2020
Mesajlar
23
Tepkime puanı
4
Puanları
3

İtibar:

Facebook Sonunda Kullanıcılarına Geçmişi Temizleme Clear History Seçeneği Sunuyor

Facebook CEO'su Mark Zuckerberg, kişisel verilerinizin kontrolünü sağlayacak bir özellik sunacaklarını duyurdu. Bu özellikle, üçüncü parti bir yazılıma ihtiyaç duymadan geçmişlerinden ne kadar bilgi paylaşıldığını kontrol etme imkanı sağlayacak. Clear History olarak adlandırılan bu özellik, tarama geçmişinizi Facebook'ta kalıcı olarak silmenizi sağlayacak. Facebook üzerinden ziyaret ettiğiniz web siteleri ve hangi reklamları tıkladığınız gibi bilgiler dahil.

Facebook bu özelliği ilk olarak F8 konferansında duyuruldu, bu yenilik ise Cambridge Analytica skandalına bir yanıt olarak değerlendirildi. Zuckerberg, yaptığı açıklamada, Facebook'un kullanıcılarının kendi verilerini nasıl kontrol edebilecekleri konusunda Kongre sorgusunda oldukça üstü kapalı bir cevap verdiğini söyledi.

Zuckerberg aynı açıklamasında bu özelliğin bu sorunu gidermeye yönelik bir girişim olduğunu da belirtti:

- Bu güncellemeyi kullanıma sunulduktan sonra, etkileşimde bulunduğunuz uygulamalar ve web siteleriyle ilgili bilgileri görebilecek ve bu bilgileri hesabınızdan silebileceksiniz.

Elbette, bu seçeneği kullansanız bile Facebook, sizden veri toplamayı tamamen durdurmayacaktır. FB'nin özel gizlilik görevlisi Erin Egan'a göre:

- Birleştirilmiş analitiğe sahip uygulamalar ve web siteleri sunmaya devam edeceğiz. Örneğin, bu bilgileri gönderdiğimiz zaman sizi bilgilendirecek raporlar oluşturabiliriz. Bu nedenle geliştiricilere, uygulamalarının belirli bir yaş grubundaki erkek veya kadınlarla daha popüler olup olmadığını söyleyebiliriz. Bilgileri, hesabınızla ilişkili bir şekilde saklamadan ve her zaman olduğu gibi, reklamverenlere kim olduğunuzu söylemeden iletebiliriz.

Kaynak
 
Üst Alt