• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

En İyi Çekvalf Ürünleri

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Web Site Tanıt kategorisinde aysuyigiter tarafından oluşturulan En İyi Çekvalf Ürünleri başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 104 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Web Site Tanıt
Konu Başlığı En İyi Çekvalf Ürünleri
Konbuyu başlatan aysuyigiter
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan aysuyigiter
Katılım
27 Mar 2022
Mesajlar
314
Tepkime puanı
7
Puanları
18

İtibar:

Çekvalfler, çek vana olarak da isimlendirilen tek yönlü geçişe yardımcı olan ürünlerdir. Çek vanalar sayesinde, sistemler daha verimli bir şekilde çalışabilmektedir. İşletmelerin emniyetinin sağlanması adına, bu valf modeline ihtiyaç duyulmaktadır. Bunun yanı sıra, gerekli olan durumlarda da komplike armatürlerin de yerine bu ürünlerin kullanımına ihtiyaç duyulur. Çekvalf ürünler, çalışırken basınç farkı göz önüne alınır. Vananın açılması durumunda giriş basıncı, vana çıkış basıncından yüksek olmalıdır. Eğer ki vana çıkış yönü ya da giriş tarafı basınçtan yüksek olursa çekvalf kapanacaktır. Tek yönlü valf olan bu sistemler, ters yönlü akışa da izin vermeyecektir. Bu sayede, pompa ve makine gibi donanımlar ise arıza yapmayacaktır.

Site üzerinde yerini alan kelebek vana modelleri ise sıvı, buhar, tanecikli ya da gaz gibi akışkanları kontrol eder. Basit yapılı olarak tasarlanan bu vanalar, çok sık tercih edilir. Basınçlı hava ve katı partikülleri de içinde barındıran akışkanlardan ise asla hasar almaz. Kelebek vanalar, sızdırmazlık özelliğine de sahiptir. Düşük basınç kaybıyla çalışan bu ürünler, hızlı kapanma özelliğiyle de işlevini ortaya koyar. Siteden temin edebileceğiniz bir diğer ürün ise gate vana modelleridir. Bu ürünlerin içindeki diskler sayesinde, akışkanların geçişi kolaylaşmaktadır. Farklı tesisatlarda kullanılmak üzere, tasarlanan sürgülü vanaların farklı çeşitleri de vardır.
 
Üst Alt