• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

 Elon Musk uslanmadı! Daha fazlası yolcu!

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Twitter kategorisinde Php tarafından oluşturulan Elon Musk uslanmadı! Daha fazlası yolcu! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 217 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Twitter
Konu Başlığı Elon Musk uslanmadı! Daha fazlası yolcu!
Konbuyu başlatan Php
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Php

Php

ZF Genel Sorumlusu
Üye
Katılım
7 Şub 2022
Mesajlar
230
Tepkime puanı
12
Puanları
18
Web sitesi
www.zirvechat.com.tr
Cinsiyet
vtEvVy
Memleket
35 İZMİR
Takım
Beşiktaş

İtibar:

Twitter, bu hafta zaten azalmış iş gücünün daha fazlasını da kaybedebilir. Bloomberg’in haberine göre Elon Musk, şirketin satış ve ortaklık ekiplerini hedef alan yeni işten çıkarmalar planlıyor.​

Potansiyel işten çıkarmaların sayısı şimdilik belirsiz ancak karar, çok sayıda çalışanın Musk'ın Twitter 2.0 ültimatomunu reddetmesinin ardından gelmiş gibi görünüyor. Cuma günü Musk'ın Twitter'ın reklam satışları başkanı Robin Wheeler'dan ve firmanın ortaklıklar şefi Maggie Suniewick'ten daha fazla çalışanı kovmasını istediği bildirilmişti. Her ikisi de bu talebi geri çevirdikten sonra işlerinden kovuldu.

Twitter, yorum taleplerine henüz bir yanıt vermiş değil, zira artık şirketin artık bir iletişim ekibi bulunmuyor. Twitter bu yeni işten çıkarmaları gerçekleştirirse, yeni sayı halihazırda Musk’ın Twitter’ın 7.500 kişilik iş gücünden eksilttiği %50’lik kesime eklenecek.

Musk’ın
“daha sıkı çalışma” ve “daha uzun mesai" ültimatomunun ardından web sitesinin sözleşmeli personelinin çoğunun istifa etmesi ve en az 1.200 çalışanın da kendi isteğiyle ayrılmasının ardından yaşanan yıpranmanın Twitter'ın bazı kısımlarını çalışamaz hale getireceğine dair endişeler bulunuyor ki bu endişelerin bir kısmı da şimdiden gerçekleşmeye başladı gibi görünüyor.

Cumartesi günü, bazı kullanıcılar platformun otomatik telif hakkı ihtarı sisteminin çalışmadığını fark etti. The Verge tarafından tespit edilen bir ileti dizisinde, birisi Hızlı ve Öfkeli: Tokyo Yarışı filminin tamamını yaklaşık 50 tweet'te yayınladı. Konu yaklaşık bir gün boyunca yayında kaldı ve Twitter filmi yayınlamaktan sorumlu hesabı askıya almadan önce de çok sayıda kişi tarafından izlendi ve paylaşıldı.
 
Üst Alt