• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Dünya yoksul ülkelerin borçlarını ertelemeye hazırlanıyor

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Güncel Haber kategorisinde Gece Kuşu tarafından oluşturulan Dünya yoksul ülkelerin borçlarını ertelemeye hazırlanıyor başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 308 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Güncel Haber
Konu Başlığı Dünya yoksul ülkelerin borçlarını ertelemeye hazırlanıyor
Konbuyu başlatan Gece Kuşu
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Gece Kuşu

Gece Kuşu

Emektar Üye
Katılım
23 Eyl 2020
Mesajlar
1,694
Tepkime puanı
32
Puanları
48

İtibar:

G7 maliye bakanlarının ve G20 ülkelerinin, yoksul ülkelerin borçlarını bir süre daha ertelenmesi girişimini desteklemesi bekleniyor.Dünyanın 7 büyük ekonomisi maliye bakanlarının, bugün yapacakları toplantıda, dar gelirli ülkelerin borçlarının bir süre daha ertelenmesine destek verdiklerini açıklayacakları düşünülüyor.Yoksul ülkelerin borçları, koronavirüs salgınıyla mücadele edebilmeleri için bu yıl sonuna kadar ertelenmişti.

6 AYLIK SÜRE UZATILACAK VE BOÇLARIN YENİDEN YAPILANDIRILMASI GÜNDEMDE

G7 ülkelerinin maliye bakanlarının bugün yapacağı toplantı hakkında bilgi veren üç kaynaktan biri, "Altı aylık süre uzatımına destek var, ayrıca daha kapsamlı bir konu olan borç yeniden yapılandırılması da görüşülecek." açıklamasını yapmıştı.

KORONAVİRÜSÜN EKONOMİYE ETKİLERİ GÜNDEMDE


G7 maliye bakanları, bugün video konferans yoluyla yapacakları toplantıda, küresel ekonomik gelişmeleri ve dünya genelinde 32 milyon insana bulaşan koronavirüsün ekonomiye etkilerini ele alacak.

IMF DE ERTELEMEYİ GÜNDEM ETMİŞTİ


Uluslararası Para Fonu (IMF), bu yıl sonunda bitecek olan yoksul ülkelerin borçlarını erteleme programının 2021 sonuna kadar uzatılmasını daha önce gündeme getirmişti.Ancak kaynaklar, G7 bakanlarının ilk aşamada altı aylık bir süre uzatımına sıcak baktıklarını ifade ettiler.

G 20 ÜLKELERİNDEN DE AYNI KARAR BEKLENİYOR

G7 maliye bakanlarının borç erteleme programını Haziran 2021'e kadar uzatması, daha geniş bir grup olan G20 ülkelerinin de benzer bir karar almasını sağlayabilir.G20 maliye bakanları 14 Ekim'de toplanacak, ancak resmi kararlar G20 liderleri zirvesinde alınıyor. Liderler zirvesi ise kasım ayında yapılacak.
 
Üst Alt