• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Guncel Domain Parking Nedir, Nasıl Para Kazanılır

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Domain kategorisinde Microsoft tarafından oluşturulan Domain Parking Nedir, Nasıl Para Kazanılır başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 353 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Domain
Konu Başlığı Domain Parking Nedir, Nasıl Para Kazanılır
Konbuyu başlatan Microsoft
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Microsoft

Microsoft

ZF Süper Moderatör
Özel Üye
Katılım
7 Şub 2022
Mesajlar
52
Tepkime puanı
30
Puanları
18

İtibar:

Merhabalar arkadaşlar,

Konuyu başından alalım konuya vakıf olmayan arkadaşlarımızda olabilir.

Domain diger ismi ile alan adı, web site kurulumunda kullanmış olduğunuz sitenin adı adı manasında kullanılıyor.

Peki gelelim konumuz olan Domain Parking Nedir ?

Domain parking her hangi size ait olan bir alan adını farklı bir aracı kurum üzerinden iletişim ve bağlantı noktası olarak göstermek denilebilir.

Bu ara bağlantı noktası üzerinden ;

1- Size aracılık vermesini bekleyebilir.

2 - Alan adınızın satışı için kurumsal bir yüz desteği alabilir.

3- Veya gelir elde etmek için kullanabilirsiniz.1- Elinizde çok yüksek gelir potansiyeline sahip olduğunuz bir ürün var ve bireysel satıcı olarak bu ürüne pazarlama ve doğru alıcılara ulaştırma güçlüğü yaşıyorsunuz. Bu nokta da bunu bir sektör haline getirmiş bu firmalardan aracılık hizmeti alıyoruz.

2- Benim domainimi benden daha iyi kimse pazarlayamaz diyenlerdenseniz, alıcı ve satıcı bir araya gelir ve domain , ücret el degişimi için de bu sitelere kullanabilirsiniz.

3- Bizi en çok ilgilendirecek kısım bu olduğu için bunu özellikle sona bıraktım, lissen to me ;)Bir alan adı üzerinden para kazanmak için illaki bir web sitesi kurmak açmak ve ona belirli yatırımlar yaparak gelir elde etmeniz şart değil.

Dünya genelinde bir çok park sitesi vardır bunlardan bazıları, sedo.com , parkingcrew gibi bu sitelere elinizde domain trafik potansiyelinin iyi olduğunu bildiğiniz ve kontrol ettiğiniz bir veya bizden fazla domaini önce bu sitelere üye olarak ekliyoruz.

Akabinde sistemleri içerisinde size tarif edilen domain yönlendirme tariflerini yerine getiriyorsunuz, DNS yönlendirme gibi.

Yapacağımız bundan sonra sadece bu sisteme eklediğimiz sitelerin kullanıcı tarafından ziyaret edilerek üzerindeki reklam görsellerinin tıklanmasını beklemek.

Not : Aman bak 3 kuruş fazla kazanıyım diye kendi reklamlarını tıklama içerisinde bulunan bakiyen ile birlikte hesabını bloke ederler, benden demesi ;)

https://hizliresim.com/DRhtiE

Mesela bu resimde görselini paylaştığım park'a çekilmiş bir domain Sedo.com firmasına park edilmiş, orta bölümdeki reklamlara tıklandığında siz merak ettiğiniz siteye giderken domain sahibinin carisine hayra giriyorsunuz. ;)

Park şirketleri'de aslında birer hizmet sağlayıcıdır, birisi firmaya gider reklam hizmeti almak ister, bağzıları da reklamcı olmak ister. Firma reklam için oluşturduğu maliyetinin bir kısmını kullanıcılarıyla paylaşır.

Hadi Gelin Biraz Hesap Yapalım... En sevdiğim ;)

Kendime ait parking sisteminde 10 adet domain var ve ne kazanıyorum.

Her domainde ortalama aylık bazda 1000 ziyaretçi alıyor.

Her domain aylık bazda 5 $ kazanç bırakıyor.

Her domain yıllık bazda 60 $ kazanç bırakıyor.

10 Adet domain üzerinden 10 x 60 $ : 600 $ ( 4500 TL - Dolar 7,5 )

10 Domain maliyeti : 80 TL x 10 : 800 TL

Sonuç olarak : 3700 TL kazanç elde etmiş olduk.

Ha bu arada domainlerimin ziyaretçi trafikleri oldukça düşüktür, yüksek trafikli ürün bularak aynı kayıt maliyetleriyle daha yüksek gelirler elde etmekte mümkün tabiki.Kazandıkta parayı nasıl alacağım dediğinizi duyar gibiyim, bu firmalarda birden fazla ödeme seçenekleri mevcut paypal, coin cüzdanları, banka hesabınıza havale eft 'de yapabilirler lakin bankalara gönderilen para üzerinden vergi kesintilerini sizden talep ederler ve minimum 100 $ 'ın altındaki ödemelerinizi alamazsınız. Diğer ödeme seçenekleri üzerinden devam etmek isterseniz her 30 $ 'da ödeme alma hakkınız bulunuyor.Benim şimdilik sizlere aktaracaklarım bu kadar, merak ettiğiniz veya destek almak istediğiniz bir sorunuz olur ise konu altındaki yorumlara yürüyebilirsiniz. ;)

Önemli Notlar

* Makalem eski bir alıntıdır o nedenle dolar kurları güncel değildir.
* Her domain parking geliri getirmez, sadece doğrudan domainin kendine ait bir trafik yogunlugu var ise böyle bir kazanç elde edebilirsiniz. Bu potansiyele ait olmayan 100 tane domain bile ekleseniz kazanamayabilirsiniz.

Sağlıkla kalın.
 
Üst Alt