• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Mobil Discord, Herkesin Para Kazanabileceği 'Abonelik' Özelliğini Duyurdu

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Mobil Uygulamaları kategorisinde Php tarafından oluşturulan Discord, Herkesin Para Kazanabileceği 'Abonelik' Özelliğini Duyurdu başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 256 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Mobil Uygulamaları
Konu Başlığı Discord, Herkesin Para Kazanabileceği 'Abonelik' Özelliğini Duyurdu
Konbuyu başlatan Php
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Php

Php

ZF Genel Sorumlusu
Üye
Katılım
7 Şub 2022
Mesajlar
230
Tepkime puanı
12
Puanları
18
Web sitesi
www.zirvechat.com.tr
Cinsiyet
vtEvVy
Memleket
35 İZMİR
Takım
Beşiktaş

İtibar:

Discord, kendi topluluklarını oluşturan sunucu sahiplerinin para kazanmalarını sağlayacak abonelik özelliğini yayınladı. Söz konusu özellik ile bir sunucu açıp topluluk oluşturan herkes para kazanabilecek.
Günümüzün en popüler iletişim platformlarının başında gelen Discord, bugün büyük bir uygulamayı hayata geçirdi. Discord’da sunucu sahibi olan herkes, artık sunucuları üzerinden para kazanmaya başlayabilecek.

Şu anlık yalnızca ABD’de geçerli olacak olan yeni özellik ile Discord sunucuları, abonelik sistemine geçiş yapabilecekler. Sunucular, üyelerine farklı avantajlar sunan abonelik paketleri sunabilecek ve gelir kapısı oluşturabilecek.

Peki Discord sunucusundan para kazanmak için şartlar neler?

Discord, Herkesin Para Kazanabileceği 'Abonelik' Özelliğini Duyurdu


18 yaş ve üzeri olmak
Hesabınızın hiç ceza almamış olması
Hem e-posta hem telefon numarası doğrulamalarının yapılmış olması
İki faktörlü doğrulamanın etkinleştirilmiş olması

Üstelik para kazanmak için sunucu büyüklüğüne ve aktif kullanıcı sayısına bakılmayacak!
Discord, abonelik sistemi için sunuculara minimum üye sayısı ya da aktif üye sayısı gibi şartlar belirlemedi. Dolayısıyla sunucusu olan herkes abonelik sistemini aktifleştirebilecek ve gelir elde etme şansına sahip olacak.

Tabii her sunucuya para ödenmeyecek: Sunucunuz bu içeriklere ya da kişilerle ilişkiliyse para kazanamayacaksınız:

Discord, Herkesin Para Kazanabileceği 'Abonelik' Özelliğini Duyurdu


Yazılı izin olmaksızın diğer yaratıcıların ve hak sahiplerinin fikri mülkiyetini kullanmak.
Açıkça parodi veya hiciv olarak etiketlenmediği sürece bir başkasının kimliğine bürünme.
Parodi veya hiciv etiketleri, bir sunucu adı veya açıklamasında olması fark etmeksizin kullanıcılar ve Discord tarafından her zaman açıkça görülebilmelidir.
Discord'da barındırılan veya diğer hizmetlerden bağlantı verilen müstehcen içerik.
İçerik, çıplaklık, müstehcen cinsel eylemler veya cinsel tatmin veya tahrik amacıyla oluşturulmuş içerikler içeremez. Discord'un takdirine bağlı olarak eğitici, sanatsal veya haber değeri taşıyan bağlamlar için cinsel olmayan çıplaklık istisnaları yapılabilir.
Çevrimiçi flörtün kolaylaştırılması, teşvik edilmesi veya buna katılım.
Siyasi adaylar, kampanya ekipleri, siyasi partiler, seçilmiş veya atanmış hükümet yetkilileri ve/veya partizan siyasi faaliyetler.
Trajedi, zorluk veya kargaşanın istismarı. Bu, örneğin, fahiş fiyat belirleme ve ihtiyaç maddelerinde suni kıtlığa neden olma gibi finansal olarak manipülatif davranışlara katılmayı içerir.
Para kazanmanın belirtilen amacının hayırsever bir çabayı desteklemek olduğu durumlarda para kazanma.
Farmasötik ürünlerin, ilaçların ve güvenli olmayan sağlık uygulamalarının tanıtımı (FDA veya benzeri bir düzenleyici kurum tarafından onaylanmamış ürünlerden elde edilen tıbbi fayda iddiaları gibi).
Kendinizi, başkalarını veya hayvanları tehlikeye sokan davranışların veya etkinliklerin teşvik edilmesi veya teşvik edilmesi.
Sunucunun amacı üçüncü taraf sunucuları, uygulamaları, işletmeleri veya hizmetleri gibi bir üçüncü tarafın pazarlama, reklam veya promosyonel faydasını güdüyorsa.
Simüle edilmiş kumarhaneler ve bunların oyunları gibi kumar veya kumara bitişik faaliyetlerin kolaylaştırılması.
Ölümcül silahların veya patlayıcıların ve bunların düzenlemeye tabi aksesuarlarının dağıtımı, üretimi, satışı veya satış promosyonu.
Çok düzeyli pazarlama planları, mali dolandırıcılık, hileli davranışlar gibi aldatıcı, yanıltıcı veya manipülatif mali uygulamalar.
Sunucu fiyatları nasıl belirlenecek?
Discord sunucularına gelecek abonelik seviyelerinde her seviyenin fiyatı, sunucu sahibi tarafından özel olarak belirlenebilecek.

Peki aboneliklerden tam olarak ne kadar kazanılacak?

Discord, pek çok platformun aksine yüksek bir komisyon almayacak. Abonelik ücretlerinin yalnızca %10’u Discord’un geliri olacak. Yani 100 TL’lik abonelik alan birisi, sunucu sahibine 90 TL kazandıracak.
 
Üst Alt