• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Corona Virüs Hastalarında Ortaya Çıkan Belirtiler

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Web Site Tanıt kategorisinde nullsix tarafından oluşturulan Corona Virüs Hastalarında Ortaya Çıkan Belirtiler başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 143 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Web Site Tanıt
Konu Başlığı Corona Virüs Hastalarında Ortaya Çıkan Belirtiler
Konbuyu başlatan nullsix
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan nullsix

nullsix

Üye
Katılım
28 May 2022
Mesajlar
79
Tepkime puanı
10
Puanları
8

İtibar:

Corona Virüs Hastalarında Ortaya Çıkan Belirtiler

Corona Virüs kişiden kişiye geçen bir hastalıktır. Yakın temas, aynı ortamda hava solunumu gibi etkenler virüsün kişiden kişiye geçmesine neden olmaktadır. Enfekte olan kişide 2 ila 14 gün arasında belirtiler ortaya çıkabilmekte, kişinin bağışıklık sistemine, hastalık serüvenine, yaşına, yaşam kalitesine göre belirtiler değişebilmektedir.

Corona Virüs Semptomları

Özellikle akciğer hastalarında, ameliyat geçirmişlerde, yaşlılarda Corona virüs belirtileri daha ağır seyredebilmektedir. Ateş, eklem ağrıları, yorgunluk hali, bağ ağrısı, mide bulantısı, ishal, titreme en sık rastlanılanlardır.

Corona Virüsle İlgili Detaylı Bilgi

Corona Virüs kimi zaman zatürreye, solunum yetmezliğine, septik şoka dahi sebep olabilmektedir. Bu nedenle belirtiler ortaya çıktığında acilen sağlık kuruluşlarına başvurulmalıdır. Daha detaylı bilgi sitesinden öğrenilebilmektedir.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Alt