• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Çocukların beyin gelişimi için en iyi 9 aktivite

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Web Site Tanıt kategorisinde boyama tarafından oluşturulan Çocukların beyin gelişimi için en iyi 9 aktivite başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 183 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Web Site Tanıt
Konu Başlığı Çocukların beyin gelişimi için en iyi 9 aktivite
Konbuyu başlatan boyama
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan boyama

boyama

Üye
Katılım
28 Eki 2021
Mesajlar
3
Tepkime puanı
0
Puanları
1

İtibar:

Ebeveynlerin, çocuklarının daha aktif olmasına izin vermeleri gerekirken, oyun oynamak ve öğrenmek, küçük çocuklar için dünyanın önde gelen eğitim kriteridir. Hemen aşağıda çocuklar için beyin gelişimini teşvik eden 9 aktiviteye değinelim.

1. Kitap okuyun
Okumak, çocuğun hayal gücünü harekete geçirmenin bir yoludur. Çocukların beyinleri okurken hayali görüntüler çizer. Okumak, çocukların çilekli kekin tadı ve aromasını hayal etmek, melodik müzik dinlemek veya dalgaların kıyıya çarpmasını izlemek gibi birçok şeyi görme ve duyma yoluyla hayal etmelerini sağlar. hangi olabilir. silüetler… Duyguların tüm yerleri ve seviyeleri deneyimlenmemiş, beyni uyarmak için hayal edilmelidir.

2. Boyama
Dünya çapında bilim adamları tarafından yapılan araştırmalara göre, çocuğun beyin gelişiminin yanı sıra görsel gelişim aşamasının da etkinleştirilmesinde renklendirmenin çok önemli olduğu, vücuttaki duyuların bebeğin anlamasına yardımcı olduğu gösterilmiştir. daha fazla güven, daha iyi duygular. Özellikle çocukları her gün güzel renklere maruz bıraktığımızda, zekalarını harekete geçirecek ve iyi renklere maruz kalmayanlara göre IQ'larını çok daha yüksek seviyelere çıkaracaktır. Bırakın çocuklarınız basit resimlerden veya en sevdikleri çizgi film karakterlerinden boyamaya başlasın,...


Resim kaynağı: Doraemon Boyama sayfaları
3. Müzik aletleri çalın
Çocukların 7 yaşından önce bir enstrüman çalmasının beyinle olan bağını güçlendirdiğine dair kanıtlar var. Ancak o yaştan sonra olursa yine de çocuk için iyidir. Enstrüman çalmak çocukların becerilerini güçlendirme lerini, streslerini uzatmalarını, özgüvenlerini artırmalarını sağlar… İyi ya da kötü diye bir şey yoktur!! Ancak piyano ve keman çalmak çocuklarda teşvik edilmesi gereken müzik aletleridir. Çocuklar için eğlenceli olduğu sürece davul, trompet, flüt, gitar ve diğer müzik aletlerini çalmak da güzeldir!

4. Çizim
Günlük boyama, çocukları çizim kağıt araçlarına aşina olmaya teşvik ederek, gözlemi teşvik edecek, çocukların bilişsel ve görsel gelişimlerini geliştirmelerine, motor becerilerini geliştirmelerine, uzay anlayışını geliştirmelerine, hayal gücünü geliştirmelerine yardımcı olacaktır. Ebeveynler, bebeklerine yaşamın ilk beş ayında öğretmeye daha fazla dikkat etmelidir.

Çocuğunuzun zeki olmasını istiyorsanız, ebeveynler çocukları resim yapmayı öğrenmeye teşvik etmelidir çünkü bu konu çocukların yaratıcılıklarını geliştirmelerine yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda hafıza eğitimi, gözlem yeteneğini geliştirme, yeteneği geliştirme gibi faydalar da sağlar. Hayal etme ve çizme yeteneği, çocukların beyinlerinin erken yaşlardan itibaren etkili bir şekilde gelişmesine de yardımcı olur, ayrıca anneler tarafından keşfedilmesi gereken bir dizi başka fayda vardır. Çocuğunuzun hayvanlar, etraftaki ağaçlar gibi basit şeylerle deney yapmasına izin verin, sonra yavaş yavaş daha karmaşık şeylerle.

5. Düzenli egzersiz ve spor.
Spor yapmak, beyne giden oksijeni artırmanın yanı sıra çocukların düşünme ve problem çözme becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur. Çocuklar takım ruhuna sahiptir ve arkadaşlarıyla pratik yaparken daha esnektir. Gerçekten de bu, bir çocuğun günlük yaşamında olmazsa olmaz bir aktivitedir. Bu nedenle, çocuğunuzun en iyi akademik performansa sahip olmasını istiyorsanız, egzersiz yapmaya ve spor yapmaya zaman ayırın!

6. Video oyunları oynayın
Birçok ebeveyn yanlışlıkla video oyunlarının çocuklarına zararlı olacağına inanıyor. Ancak birçok araştırmaya göre oyunlar dikkati, refleksleri ve uzamsal hafızayı geliştirmeye yardımcı olacaktır. Ayrıca çocukları gelecekte teknolojinin her yerde bulunacağı zamana hazırlayın. Ancak sıkı kontrolün gerekli olduğunu düşünen birçok ebeveyn var. Ama çocukların iyi gelişmesi için bazen biraz özgürlük vermek gerekir ama her şey ölçülü olmalı ve çocuklar için iyi oyunlar seçilmelidir!!

7. işçilik
Sadece makas, el işi kağıdı, yapıştırıcı... çocukların yaratıcılık, yaratıcılık ve muhakeme geliştirmelerine yardımcı olabilir. El sanatları yaparak çocuklar kendi hayal güçlerini oluşturabilirler. Bu çocuğun gelişimi için çok önemlidir. Bebek, bir nesne yaratma sevincini yaratmanın yanı sıra, aklına gelen bir şeyi başarıyla yaparak başarma duygusunun da keyfini yaşar. Ayrıca birlikte el sanatları yapmak, ebeveynlerin çocuklarıyla etkileşime girerek zaman geçirmeleri için harika bir fırsattır. Ebeveynler daha yakın iletişim kuracak, çocuklarını daha iyi anlayacak ve duyguları daha güçlü olacaktır.

8. Küpleri düzenleyin

Çocuklar bir ev veya araba yapmak için bloklar inşa edebilirler, bu onların matematik, fizik ve mühendislik yeteneklerini geliştirmek içindir. Oyunlar ayrıca çocukların mekansal kavramları anlamalarına yardımcı olur ve gelecekte onlar için çok yardımcı olacaktır.

9. Müzik dersleri
Araştırmalar, müzik derslerinin çocukları daha akıllı hale getirdiğini gösteriyor. Müziğe maruz kalan çocukların genel IQ'sunda daha büyük artışlar görüldü. Bu, IQ testleri, notlar ve standart bir akademik başarı ölçüsü ile gösterilir.
Aslında müzik eğitimi herkesin beyin gelişimine yardımcı olur. Bir araştırma grubu, müzik eğitiminin öğrencilere sınıfta akademik bir avantaj sağladığını buldu. Diğer çalışmalar ayrıca, müzik eğitiminin, yaşlanma sürecinin bazı kötü etkilerini dengeleyerek yaşlı insanlara fayda sağlayabileceğini göstermektedir.

Yukarıda, çocuğunuzun en iyi beyni geliştirmesine yardımcı olacak 9 aktivite bulunmaktadır. Düzenli olarak deneyimlemelerine izin verin, şaşırtıcı sonuçlar alacaksınız.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Alt