• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Haber ChatGPT’ye Rakip! Google Sparrow Uygulamasını Geliştiriyor

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde İnternet Dünyasından Haberler kategorisinde x tarafından oluşturulan ChatGPT’ye Rakip! Google Sparrow Uygulamasını Geliştiriyor başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 268 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı İnternet Dünyasından Haberler
Konu Başlığı ChatGPT’ye Rakip! Google Sparrow Uygulamasını Geliştiriyor
Konbuyu başlatan x
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan x

x

Üye
Katılım
30 Ara 2022
Mesajlar
341
Tepkime puanı
31
Puanları
28

İtibar:

ChatGPT’ye yeni bir rakip geliyor! Google Sparrow adlı uygulamasıyla piyasada etkili bir şekilde rakiplerinin önüne geçmek istiyor.

ChatGPT’ye Rakip! Google Sparrow Uygulamasını Geliştiriyor


Aralık ayının başında ChatGPT adında yeni bir yapay zeka duyuruldu. OpenAI şirketinin geliştirmiş olduğu bu uygulama, kısa sürede milyonlarca kişiye ulaştı. Bu başarısının ardından Google, kırmızı kod yayınladı. Sebebi arama motorunun kullanımının azalma ihtimalinin olmasıydı. Bilindiği üzere bazı kullanıcılar artık Google’a sormak yerine ChatGPT’ye soruyor. Şirket, bundan dolayı kırmızı alarm moduna geçti.
ChatGPT’nin daha da gelişmesiyle beraber Google, kullanıcı kaybetmemek için çaba sarf ediyor. Bunun için firma, yeni bir blog yayınladı. Bu blogda DeepMind tarafından geliştirilen bir yapay zeka uygulamasına yer verildi. Sparrow olarak isimlendirilen yazılımın amacı sorulara gerçekçi yanıtlar vermek.

Google Sparrow uygulamasıyla ChatGPT’nin önüne geçmek istiyor​

Firma, yeni uygulaması Sparrow’u geliştiriyor. Yapay zeka şirketi DeepMind altında geliştirilen platform, sohbet botu olarak yer almakta. Amacı, ChatGPT’de olduğu gibi gerçekçi yanıtlar üretmek. Henüz erişime açılmayan Sparrow’un bu yıl içerisinde beta sürecine başlaması planlanıyor. Firmaya göre uygulama, daha doğru cevaplar sunabilecek.
post_1673952599_63342009799646.jpg

Google Sparrow özellikleri neler olacak?​

Google’ın yeni uygulaması Sparrow hakkında henüz net bilgiler yer almıyor. Bilinen şeylerden birisi yapay zeka destekli sohbet etmesi. DeepMind CEO’su Demis Hassabis, konu hakkında bazı açıklamalar yaptı. Yaptığı açıklamada diğer botların yanıltıcı bilgilere yer verdiğini ifade etti. CEO, kendi botlarının daha doğru sonuçlar vereceğini yani daha güvenli olacağını söylüyor. Yani Sparrow yazılımında cevapların tutarlılık oranı yüksek olacak.
Uygulama ile ilgili bazı görsellere yer verildi. Buna göre uygulama sade bir tasarıma yer verecek. Kullanıcı ve Sparrow, özel bir profil görüntüsüne sahip olacak. Kullanıcı metninin arka plan rengi mavi, botun stili açık renk olacak.
Henüz yeni bot hakkında çıkış tarihi belli olmadı. CEO Hassabis, uygulamanın daha emekleme aşamasında olduğunu ifade ediyor. Yani yapay zekanın gelişmesi gerektiği çok şey var. Şu ana kadar uygulanan testlerde botun %78 oranında doğru sonuç paylaştığı belirtiliyor. Çıkış tarihiyle ilgili tek yapılan açıklama bu yıl beta sürecinin başlatılacağı.
 
Üst Alt