• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Boyun Fıtığı Ameliyatı Hizmetleri

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Web Site Tanıt kategorisinde aysuyigiter tarafından oluşturulan Boyun Fıtığı Ameliyatı Hizmetleri başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 316 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Web Site Tanıt
Konu Başlığı Boyun Fıtığı Ameliyatı Hizmetleri
Konbuyu başlatan aysuyigiter
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan aysuyigiter
Katılım
27 Mar 2022
Mesajlar
314
Tepkime puanı
7
Puanları
18

İtibar:

Boyun ağrılarını tetikleyen boyun fıtığı rahatsızlığının giderilmesi adına, ameliyat tedavisi yapılmaktadır. Boyun hareketlerinin kısıtlanması, kolda ağrı ve uyuşma, karıncalanma gibi etkiler, boyun fıtığında yaşanabilmektedir. Dolayısıyla boyun fıtığı ameliyatı bu gibi durumlarda mutlaka yapılması gereken işlemlerdir. Dr. Tamer Tekin kliniğine başvuru yapan hastalar, tomografi ve MR tetkikleri sonucunda bu tanıyı alabilirler. Boyun fıtığı tanısı koyulan bireylerin acil bir durumu varsa, bazı konservatif tedaviler yapılmaktadır. Bu tedaviler arasında; fizik tedavi, proloterapi, kas gevşeten ilaçlar, sıcak ve soğuk uygulamalar ve benzeri işlemler yer alır. Ancak hastaya uygulanan tedavilerin sonuç vermemesi durumunda ise ameliyat işlemi yapılmaktadır. Boyun fıtığı ameliyatının yanı sıra, bel fıtığı ameliyatı da alabileceğiniz tedavi işlemidir.

Bel fıtığı ameliyatı, bel bölümünden dejeneratif diski çıkararak gerçekleştirilmektedir. Ameliyatın ardından bel fıtığında yaşanan sırt ve bacak ağrıları ortadan kalkacaktır. Genellikle, güçsüzlük ve his kaybı yaşayan hastalar, bel fıtığı ameliyatı olmaktadır. Sinir hasarları belirtileri olması durumunda da bu ameliyat önerilmektedir. Bunun yanı sıra, omurga kanal daralması tedavisi de bel için sunulan tedavi türlerinden bir tanesidir. Bu yöndeki alternatif tedaviler arasında; akupunktur ve şiropraksi yer almaktadır. Aynı zamanda, konservatif tedavilerin de bu rahatsızlıkta yapıldığını söyleyebiliriz. Bel bölümündeki kanal daralması için uygulanan tedaviler işe yaramadığında ameliyat önerisi yapılır.
 
Üst Alt