• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

BM: Gazze'de yardımlara hala yasa dışı kısıtlamalar uygulanıyor

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Dünyadan Haberler kategorisinde EbrulimMm_88 tarafından oluşturulan BM: Gazze'de yardımlara hala yasa dışı kısıtlamalar uygulanıyor başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Dünyadan Haberler
Konu Başlığı BM: Gazze'de yardımlara hala yasa dışı kısıtlamalar uygulanıyor
Konbuyu başlatan EbrulimMm_88
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan osman06

İtibar:

BM: Gazze'de yardımlara hala yasa dışı kısıtlamalar uygulanıyor

Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Ofisi sözcüsü Ravina Shamdasani, Cenevre'de düzenlediği basın toplantısında konuştu. Shamdasani, İsrail'in Gazze'ye yardım girişinde hala yasa dışı kısıtlamalar uyguladığını bildirdi.

Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Ofisi tarafından yapılan açıklamada, İsrail'in Gazze'ye insani yardım konusunda hala "yasa dışı" kısıtlamalar uyguladığı belirtildi. BM İnsan Hakları Ofisi sözcüsü Ravina Shamdasani, Cenevre'de düzenlediği basın toplantısında, "İsrail, insani yardımın girişine ve dağıtımına hukuka aykırı kısıtlamalar getirmeye ve sivil altyapıyı geniş çapta tahrip etmeye devam ediyor" ifadelerini kullandı.

KARADAN YARDIMLAR TEKRAR BAŞLAMIŞTI

İsrail ordusu, geçtiğimiz günlerde Gazze'ye karadan yardım girişine tekrar izin vermeye başlamıştı. Perşembe günü ilk yardım TIR'ı bölgeye giriş yapmıştı.

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Sözcüsü John Kirby geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, Gazze Şeridi'ne girişi gerçekleşen yardım miktarının büyük oranda arttığını söylemişti.

Üst Alt