• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Coin Bitcoin kurucusu Satoshi Nakamoto kimdir?

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kripto Para kategorisinde sessizadam tarafından oluşturulan Bitcoin kurucusu Satoshi Nakamoto kimdir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 341 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kripto Para
Konu Başlığı Bitcoin kurucusu Satoshi Nakamoto kimdir?
Konbuyu başlatan sessizadam
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan affwebsite

sessizadam

Üye
Katılım
21 Ocak 2023
Mesajlar
327
Tepkime puanı
27
Puanları
28

İtibar:

21.Yüzyılda kendi içinde en büyük gizemlerinden birini üreterek, piyasaya sundu. Henüz tam olarak aydınlanmamış bu gizemli soru ‘’Satoshi Nakamoto Kimdir?’’ Kimsenin tam olarak emin olmadığı fakat hakkında pek çok yorum ve tahmin yapılan bu kişi ya da kişilerin kimliği henüz belirsiz. En basit yaklaşımla Satoshi Nakamoto dünya üzerinde ilk kripto para birimi olarak kullanılan Bitcoin’in (BTC) yaratıcısı olan anonim bir kişiliktir.

Bitcoin satoshi nakamoto

Nakamoto teknik konuları tartışırken asla kişisel bilgilerini açıklamadı. Ancak zaman zaman bankacılık ve kısmi rezerv bankacılığı hakkında yorumlar yaptı. 2012 itibariyle P2P Foundation profilinde Nakamoto Japonya’da yaşayan 37 yaşında bir erkek olduğunu iddia etti.

Dünyada birçok söylenti döndüğü aşikar. Kimse gerçekte böyle biri olduğundan da emin değil. Ama herkes Nakamoto’nun varlığına inanmak istiyor.
 

affwebsite

Üye
Katılım
9 Haz 2023
Mesajlar
8
Tepkime puanı
2
Puanları
1

İtibar:

Hi,
Satoshi Nakamoto is the pseudonymous creator of bitcoin, the world's first decentralized cryptocurrency and nakamoto's vision was to develop a digital currency that operated independently of any central authority.
 
Üst Alt