• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Bir Canavarın Doğuşu: Dark Messiah of Might & Magic

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Oyun Tanıtımları & Oyun Haberleri kategorisinde x tarafından oluşturulan Bir Canavarın Doğuşu: Dark Messiah of Might & Magic başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 164 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Oyun Tanıtımları & Oyun Haberleri
Konu Başlığı Bir Canavarın Doğuşu: Dark Messiah of Might & Magic
Konbuyu başlatan x
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan x

x

Üye
Katılım
30 Ara 2022
Mesajlar
341
Tepkime puanı
31
Puanları
28

İtibar:

1645107063287-png.1307649Sistem Gereksinimleri:

İşlemci: AMD Athlon'ya da Pentium 4 3.2 GHz,
RAM: 1 GB.
Ekran Kartı: 256 MB DirectX 9
Boş Alan: 7GB Sabit disk alanı.
İşletim Sistemi: Windows XP/Windows 7


Oyun Hakkında:​

Might and Magic fantastik evreni 1986 yılına kadar uzan köklü bir seridir. Farklı platformda birçok oyunlarını görmüşüzdür hepimiz oynamasakta, ancak bunların çoğu doğrudan sıra tabanlı strateji veya rol yapma türlerindeydi. Fakat Ubisoft ve Arkane Studios'un 2006 yılında yaptığı Dark Messiah of Might and Magic adlı oyun, bu kategorilerin hiçbirine girmemektedir.

Arkane stüdyosunun o yıllardaki bir önceki oyunu Arx Fatalis gibi, bu da bir birinci şahıs oyunudur. Ancak Dark Messiah of Might and Magic, rol yapma konusunda son derece çizgisel bir yapım olarak çıkmıştır ve bunun yerine odağın daha çok, kılıç sallama, sihirli ateş topu atmaya veren aksiyon tabanlı bir oyundur.

Yönettiğimiz ana karakter sert bir akıl hocası olarak bilinen Phenrig tarafından yetiştirilmiş ve kendini onun öğretilerine adamış yarı bir iblis olan Sareth isimli gençtir. Ana karakterimiz kendi geçmişi hakkında çok az şey bilmektedir ama yine de, savaş sanatlarındaki ustalık derslerini özümsemiş, hem silahlarda hem de büyülerde yetkin hale gelmiştir.

Oyunda yaklaşık 40 adet farklı silah bulanabilir ve birkaç düzine farklı savaş büyüsü öğrenebilirsiniz. Bu çeşitlilik, bir kılıç veya hançerle yakın dövüşte veya bir yay veya büyü ile menzilde düşmanları dilediğiniz gibi yok etmenizi mümkün kılar. Oyunun dünyası 12 büyük haritadan oluşuyor.

Ashan'da kötülüğün güçleri diyarın diğer her yerinden daha güçlüdür ve çevresinde korkusuz orklar, zalim goblinler, hain troller, ölümsüzler, devasa ejderha benzeri canavarlar ve büyük kötülüğe sahip diğer birçok canavar tarafından kötülük kol gezmektedir. Çoğu zaman, hayatta kalmanın tek yolu gölgelerde saklanmak ve düşmanları gizlice geçmektir.

Dark Messiah of Might & Magic'te oyuncu, bir deneyim kazanarak, daha sonra savaşta etkili bir şekilde kullanılabilecek yeni öğelerin, uzmanlıkların ve yeteneklerin kilidini açabilir. Bunlar kombinasyonlar, büyüler veya ölümcül farklı kritik vuruşlardır. Çok oyunculu bölümü ise 32 kişiye kadar birlikte oynamanıza izin verir.

Oyunun çevrimiçi bölümünde basit ölüm maçları ile başlayan ve kapsamlı senaryolar sırasında karakterinizi geliştirmenizi sağlayan çeşitli oyun modları mevcuttur. Grafikler, daha önce Valve Studios tarafından Half-Life 2'de kullanılan Source Engine'in geliştirilmiş bir sürümü tarafından oluşturulmuştur. Motora ek iyileştirmeler arasında karakter kontrolü, çevre fiziği ve karakter modelleri yer almaktadır.

Oyun yan içerikleriyle beraber hikaye bölümü ortalama 10-13 saat sürmektedir.
 
Üst Alt