• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

BİLSEM sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB takvimine göre 2024 BİLSEM ön değerlendirme sınav sonuç tarihi

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Eğitim Haberleri kategorisinde EbrulimMm_88 tarafından oluşturulan BİLSEM sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB takvimine göre 2024 BİLSEM ön değerlendirme sınav sonuç tarihi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 8 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Eğitim Haberleri
Konu Başlığı BİLSEM sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB takvimine göre 2024 BİLSEM ön değerlendirme sınav sonuç tarihi
Konbuyu başlatan EbrulimMm_88
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan osman06

İtibar:

BİLSEM sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB takvimine göre 2024 BİLSEM ön değerlendirme sınav sonuç tarihi

2023-2024 eğitim öğretim yılı Bilim ve Sanat Merkezleri (BİLSEM) öğrenci tanılama ve yerleştirme süreci ön değerlendirme uygulamaları ardından gözler sonuç açıklamasına çevrildi. Peki, BİLSEM sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB takvimine göre 2024 BİLSEM ön değerlendirme sınav sonuç tarihi

lJ-aR0JO70iG5Vqoj-w9fA.jpg

Milli Eğitim Bakanlığınca, 2023-2024 eğitim öğretim yılında özel yetenekli öğrencilerin eğitim alacağı BİLSEM sınavlarına öğrenci yönlendirme süreci devam ediyor. Bilim ve Sanat Eğitim Merkezleri (BİLSEM) ön değerlendirme sınavları 10 Şubat – 14 Nisan arasında tamamlanmıştı.
mNFVHS-mL0GvaEbst3Z3pw.jpg

Bireysel değerlendirme uygulamalarına hak kazanan öğrenciler 18 Nisan 2024 tarihinde ilan edilecek. Ön değerlendirme uygulamasına itiraz başvuruları ise 22-26 Nisan 2024 tarihlerinde alınacak.
czed9-cOlkuH5EIGt81gTA.jpg

Ön değerlendirme uygulamaları tamamlandıktan sonra bireysel değerlendirme süreci başlayacak. Bireysel değerlendirme uygulamaları sonucunda Bakanlık tarafından yetenek alanlarına göre belirlenecek olan puanı geçen öğrenciler bilim ve sanat merkezine kayıt hakkı kazanacak.
dr0ei7Qqg0S35XDTIE2www.jpg

Milli Eğitim Bakanlığınca, 2023-2024 eğitim öğretim yılında özel yetenekli öğrencilerin eğitim alacağı BİLSEM sınavlarına öğrenci yönlendirme süreci devam ediyor.
U1u-lfMNsU2Q89Comygb2Q.jpg

Bireysel değerlendirme süreci ardından kayıt hakkı kazanan öğrenciler açıklanacak. Takvime göre, Kayıt hakkı kazanan öğrenciler, 31 Temmuz'da ilan edilecek.

Üst Alt