• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Haber Bilim insanları: Başka gezegendeki canlılar Dünya'yı görebilir

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Teknoloji Dünyasından Son Haberler kategorisinde Gece Kuşu tarafından oluşturulan Bilim insanları: Başka gezegendeki canlılar Dünya'yı görebilir başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 408 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Teknoloji Dünyasından Son Haberler
Konu Başlığı Bilim insanları: Başka gezegendeki canlılar Dünya'yı görebilir
Konbuyu başlatan Gece Kuşu
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Gece Kuşu

Gece Kuşu

Emektar Üye
Katılım
23 Eyl 2020
Mesajlar
1,694
Tepkime puanı
32
Puanları
48

İtibar:

Dünya dışı başka bir gezegende yaşam olup olmadığı, yıllardır bilim insanları tarafından merak ediliyor.Uzaya gönderilen bazı araçlar ise yaşam olup olmadığını öğrenmek için gezegenleri inceliyor.

UZAYLILAR BİZİ GÖREBİLİR

Gök bilimciler, şimdi bu araştırmayı tersine çevirdi ve bizim de Güneş sistemimiz dışındaki başka medeniyetler için görünür olup olamayacağımızı araştırdı.Araştırma sonucunda, diğer gezegenlerdeki uzaylı medeniyetlerin Dünya'yı görebileceği tespit edildi.

BİNDEN FAZLA YILDIZ İNCELENDİ

Gök bilimciler yaptıkları çalışmada, yörüngelerinde Dünya benzeri gezegenlerin dönebileceği, Güneş'e benzer binden fazla ana yıldızı inceledi.Gezegenlerin tamamı Dünya'ya yaklaşık 300 ışık yılı mesafe içindeydi ve araştırmada, NASA'nın öte gezegenleri araştıran TESS uydusunun verileri kullanıldı.

Bilim insanları, uzaylı medeniyetlerin bizi görebileceğini ve doğru teknolojiye sahip olmaları halinde gezegenimizde yaşamın bıraktığı kimyasal izleri tespit edebileceğini keşfetti.Uzaylıların Dünya'yı görebilmesi ve yaşam sinyallerini araştırabilmesi için Dünya'nın, Güneş'in ve diğer gezegenin doğru şekilde sıralanması gerekiyor.

Araştırmacılar, çoğu gezegenin zaten böyle sıralandığını ve bu sebeple herhangi bir medeniyetin Dünya'mızı gayet iyi görebilmesi gerektiğini tespit etti.
 
Üst Alt