• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Haber Beyne ses dalgası göndererek müzik dinlemenizi sağlayan cihaz: SoundBeamer

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Teknoloji Dünyasından Son Haberler kategorisinde Gece Kuşu tarafından oluşturulan Beyne ses dalgası göndererek müzik dinlemenizi sağlayan cihaz: SoundBeamer başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 337 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Teknoloji Dünyasından Son Haberler
Konu Başlığı Beyne ses dalgası göndererek müzik dinlemenizi sağlayan cihaz: SoundBeamer
Konbuyu başlatan Gece Kuşu
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Gece Kuşu

Gece Kuşu

Emektar Üye
Katılım
23 Eyl 2020
Mesajlar
1,694
Tepkime puanı
32
Puanları
48

İtibar:

Teknoloji şirketi Noveto, kulaklık kullanmadan kişinin beynine ses dalgalarını göndererek müzik dinlemesini sağlayan hoparlör üretti.Son zamanlarda kablosuz kulaklık veya kablosuz hoparlör modelleri her yerde karşımıza çıkıyor. Ancak teknoloji şirketi Noveto, insanların müzik dinleme zevkini bambaşka bir boyuta taşıyan yeni teknolojisiyle ses getirecek.

Noveto, geleceğe yönelik yeni bir dinleme cihazı meydana getirdi. Herhangi hoparlör ve kulaklık olmadan kişisel bir ses dalgası üreten cihaz sayesinde kullanıcılar, kulaklık olmadan kişisel bir müzik dinleme keyfi yaşayacak.

SoundBeamer 1.0 adı verilen teknolojiye göre, bluetooth üzerinden ses yayını yapan yere bağlanan cihaz, daha sonra 3D algılama modülü ile kullanıcının kulağını bularak küçük ses dalgaları gönderiyor.

Gönderilen dalgalar sayesinde, istenilen yerde çevreye rahatsızlık vermeden istenen ses seviyesinde müzik dinlenebilecek.

soundbeamer_8274.jpg

GELECEK YIL SATIŞTA

Gelecek yıl satışa hazır hale gelecek SoundBeamer ürün müdürü Ayana Wallwater, "Şimdiye kadar sesi duymanın iki yolu vardı, hoparlörler aracılığıyla ya da kulaklıkla. Biz Noveto'da SoundBeaming adını verdiğimiz patentli bir teknolojiyi kullanarak herhangi bir şey dinlemenin üçüncü ve yeni bir yolunu kullanıcılara sunuyoruz." ifadelerini kullandı.

Yalnızca karşısına geçenler tarafından duyulabilen ve kullanıcının kafasını takip ederek ses dalgalarını doğru bir şekilde gönderen cihaz, ortamdaki diğer insanları rahatsız etmeyecek.

Noveto, geliştirdiği teknolojiyi diğer cihazlara da entegre edebilmek için üreticilerle görüşme halinde.
 
Üst Alt