• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Guncel Backorder Nedir ve Hakkında Bilinmesi Gerekenler

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Domain kategorisinde Microsoft tarafından oluşturulan Backorder Nedir ve Hakkında Bilinmesi Gerekenler başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 355 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Domain
Konu Başlığı Backorder Nedir ve Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Konbuyu başlatan Microsoft
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Php

Microsoft

ZF Süper Moderatör
Özel Üye
Katılım
7 Şub 2022
Mesajlar
52
Tepkime puanı
30
Puanları
18

İtibar:

Öncelikle merhabalar arkadaşlar, domain sektörü içerisinde olan kişilerin yakından bildiği ve takip ettiği bir çalışma düzenidir.

Aslında backorder web siteler aracılığı ile verilen bir sistem hizmetidir.

Amacı : Domainlerin dropped sürecinin bitiminde ( kayıt süresinin bitmesinde ) tekrar alım işleminin otomatik botlar vasıtasıyla alınmasını sağlayan bir tabandır.
Çalışma şekli : Sistem düşecek olan domaine saniye de sitenin çalışma hızına göre 5 ile 10 defa whois çekerek düşmüş mü diye sorgular ve boş gördüğünde otomatik olarak domaini sizin için kayıt eder.

Bu hizmeti nasıl alabiliyoruz : Bu hizmet Türkiye 'de ve dünya daki bir çok web sitesi üzerinden ekstra ücret karşılığında verilmektedir.

Ne kadar öderim : Her siteye göre maliyetlerinde değişkenlik gösteriyor, yurt dışındaki servisler ortalama 50 $ ile 70 $ arası bir maliyet ile bu hizmeti sağlıyorlar. Türkiye de ise bu rakam 100-150 TL arasında veren siteler mevcut ama düşecek domaini yakalama hızlı bakımından yurt dışındakiler kadar iddialı değiller.

Ödemeleri nasıl yapıyoruz : Backorder hizmetini alırken kredi kartı veya sanal kart üzerinden ödeme alınır, önce kartların doğruluğu ufak miktar bir para çekimi ile kontrol edilir. Daha sonra backorder hakkını kazanırsanız para kart üzerinden sizden çekilir. hizmet almadan kart bilgilerinizi ve doğrulama sistemlerinin tamamını sitelerde tamamlamanız gerekiyor. ( Doğrulama 2 gün sürebilir )

Notlar :
Backorder ile alınan domainlerin geçmiş kayıt süreleri eski şekilde kalmaz backorder hakkını kazandığınız yıl itibariyle domain kayıt edilir yani domain 2000 kayıtlı ise o yıldan itibaren devam edemeyeceksiniz.
Bu çalışmalar sadece yüksek kar ve gelir içerecek domainler için uygulanır, örnek ; sohbet.com chat.com tarzı kalite içeren piyasa da maliyetlerinden fazla bir değer içeren domainlerde uygulanır.

Backorder sitelerinden bazıları :

Yabancı siteler : namejet.com, snapnames.com, dropcatch.com ( en kalite ve iyileri bunlar )
Türk siteler : Yoncu.com, natro.com


Konu ile ilgili olarak merak ettiğiniz sorun ve sorularınız için konu altında veya özel mesaj olarak tarafıma ulaşabilirsiniz.
 
  • Beğen
Tepkiler: Php

Php

ZF Genel Sorumlusu
Üye
Katılım
7 Şub 2022
Mesajlar
230
Tepkime puanı
12
Puanları
18
Web sitesi
www.zirvechat.com.tr
Cinsiyet
vtEvVy
Memleket
35 İZMİR
Takım
Beşiktaş

İtibar:

Paylaşım için teşekkür ederiz hocam elinize sağlık.
 
Üst Alt