• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Azot Jeneratörü Cihazları

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Web Site Tanıt kategorisinde aysuyigiter tarafından oluşturulan Azot Jeneratörü Cihazları başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 139 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Web Site Tanıt
Konu Başlığı Azot Jeneratörü Cihazları
Konbuyu başlatan aysuyigiter
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan aysuyigiter
Katılım
27 Mar 2022
Mesajlar
314
Tepkime puanı
7
Puanları
18

İtibar:

Azot jeneratörleri, kesintisiz bir şekilde azot üretimi yapabileceğiniz cihazlardır. Azot (nitrojen) üretimini sağlamak amacıyla tasarlanan bu makinelerde PSA teknolojisi kullanılmıştır. Bu teknoloji sayesinde, kesintisiz ve maksimum bir şekilde azot gazı üretilmektedir. Üstün bir teknolojiye sahip olan bu makineler, basınçlı salınım şeklinde çalışmaktadırlar. Azot jeneratörü, havanın %78’ini oluşturan azot moleküllerini üretir. CMS isimli madde aracılığıyla oksijen ve argondan ayrıştırılarak saf azot elde edilmektedir. Nitrojen jeneratörleri, özgün tasarımlara sahiptir. Üstün teknolojileriyle de diğer azot cihazlarına göre basınçlı hava üretimini kısa sürede üretirler. Verimli ve sürdürülebilir saflıkta üretilen azot gazı farklı sektörlerde kullanılabilmektedir. PSA prensipli jeneratörlerin yanı sıra, kriyojenik likit azot gazı üretimi de sağlanmaktadır.

Seçenekler arasında yerini alan oksijen jeneratörü cihazları da oksijen gazı üretimi sağlar. Yine PSA teknolojisi ile tasarlanmış olan bu cihazlar da oksijen gazının üretiminde muhteşem bir çalışma performansına sahiptir. Cihazların çalışma prensibi doğrultusunda uzun süreli bakım periyodları yapılması gerektiğini söyleyebiliriz. Aynı zamanda, yüksek kaliteli ekipmanlar, ekonomik yedek parça ve servis maliyetleri ile son derece kapsamlı cihazlar da seçenekler arasında yerini almaktadır. Önemli makinelerden bir diğeri de kimyasal kurutucu cihazlardır. Basınçlı hava içindeki yağ, partikül, su buharı gibi çeşitli kirletici maddelerin kurutularak yok olması bu cihazlar sayesinde olur. Üretim süreçlerinin bozulmaması adına, korozyon ve yoğuşmanın önlenebilmesi adına bu cihazlar kullanılır.
 
Üst Alt