• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Ayasofya’nın geleceği hakkında endişelendiren açıklama: Camide Fahişe olur mu?

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Güncel Haber kategorisinde WooD tarafından oluşturulan Ayasofya’nın geleceği hakkında endişelendiren açıklama: Camide Fahişe olur mu? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,451 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Güncel Haber
Konu Başlığı Ayasofya’nın geleceği hakkında endişelendiren açıklama: Camide Fahişe olur mu?
Konbuyu başlatan WooD
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan WooD

WooD

Üye
Katılım
20 Ağu 2020
Mesajlar
3
Tepkime puanı
5
Puanları
18
Web sitesi
www.foxchat.org
Memleket
06 ANKARA
Takım
FenerBahçe
Burç
Yay

İtibar:

Ayasofya’nın geleceği hakkında endişelendiren açıklama: Camide Fahişe olur mu?

Untitled-1-250-690x450.jpgSakarya Üniversite’nde tarih profesörü olan Ebubekir Sofuoğlu, Ayasfoya’daki figürlerin kaldırılması gerektiğini savundu. Sofuoğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ”Camide Fahişe olur mu?” dedi.
Sakarya Üniversitesi’nde tarih profesörü olarak görev yapan Ebubekir Sofuoğlu, Ayasofya’daki eserlerin sökülmesini savundu.

Ayasofya’nın müze statüsünün kaldırılarak cami olarak ibadete açılması kararıyla birlikte, tarihi yapıdaki Hıristiyanlık ile ilgili ikon ve mozaiklerin varlığı tartışmaya açıldı. Namaz sırasında bu eserlerin görünmemesi için çalışma yürütüldüğü açıklanırken, bazı çevreler ikonların sökülmesi çağrısı yapmaya başladı.
Sakarya Üniversitesi’nde görevli tarih profesörü Ebubekir Sofuoğlu, Ayasofya’daki kutsal eserlerin sökülmesini istedi. Sofuoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımdı şu ifadeleri kullandı: “Camide Fahişe olur mu? Fakat, İKONLAR ortadan kaldırılmazsa Fatihin Emaneti Ayasofya, Fahişe ZOE ile Fahişenin sergilendiği Dünyadaki ilk cami olacak. Bu yönüyle emanetine saygısızlık yaptığımız Fatihin, ortadan kaldırdığı İKON yani PUTLARI koruma saçmalığına bir son verin artık.”


Profil fotoğrafı; profil sayfası Twitter'da yeni sekmede açılırEbubekir SOFUOĞLU

@Ebsofuoglu

Camide Fahişe olur mu? Fakat, İKONLAR ortadan kaldırılmazsa Fatihin Emaneti Ayasofya, Fahişe ZOE ile Fahişenin sergilendiği Dünyadaki ilk cami olacak Bu yönüyle emanetine saygısızlık yaptığımız Fatihin, ortadan kaldırdığı İKON yani PUTLARI koruma saçmalığına bir son verin artıkResim
 
Üst Alt