• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Haber Artan maliyetler bunu da yaptırdı! Tatlıcılar, içinde herhangi bir malzeme olmayan "boş baklava" satmaya başladı

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Güncel Haber kategorisinde Cilgin-Bedis tarafından oluşturulan Artan maliyetler bunu da yaptırdı! Tatlıcılar, içinde herhangi bir malzeme olmayan \"boş baklava\" satmaya başladı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 194 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Güncel Haber
Konu Başlığı Artan maliyetler bunu da yaptırdı! Tatlıcılar, içinde herhangi bir malzeme olmayan \"boş baklava\" satmaya başladı
Konbuyu başlatan Cilgin-Bedis
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Cilgin-Bedis

Cilgin-Bedis

www.zirveforum.net
Özel Üye
Katılım
25 May 2020
Mesajlar
202
Tepkime puanı
7
Puanları
18

İtibar:

Son dönemde birçok ürünün fiyatı zamlanırken, bu artıştan tatlıcılar da nasibini aldı. Maliyetleri artan tatlıcılar, düşen satışlarını kurtarmak için kendince çözüm üretmeye başladı. Bir tatlıcı hem alım gücü düşen vatandaşların alabilmesi için hem de satışlarını artırmak amacıyla içinde herhangi bir malzeme bulunmayan "boş baklava" yapıp satmaya başladı. Kilosu 19.90'dan satılan boş baklavaya ilgi de az değil.


Son dönemde yaşanan hayat pahalılığı hem esnafı hem de vatandaşı canından bezdirdi. Gıdadan giyime, enerjiden akaryakıta kadar birçok ürünün fiyatı fahiş şekilde arttı. Bu durum alım gücünü düşürürken, maliyeti artan esnafın da satışını düşürdü. Hal böyle olunca da esnaf kendince farklı çözümler üretmeye başladı. Bunun son örneği ise bir tatlıcıdan geldi.

"BOŞ BAKLAVA" ÜRETİLDİ

Hem maliyetlerin hem de ceviz ve fıstık gibi tatlı yapımında kullanılan kuruyemiş ürünlerinin fiyatının artmasının ardından, içinde herhangi bir ürünün olmadığı "boş baklava" üretildi.

Artan maliyetler bunu da yaptırdı! Tatlıcılar, içinde herhangi bir malzeme olmayan 'boş baklava' satmaya başladı

KİLOSU 19.90'DAN SATILIYOR

Sosyal medyada elden ele dolaşan fotoğrafa göre, boş baklavanın kilosu 19.90'dan satılıyor. Boş baklavaya ilgi de az değil. Esnaf, bu yöntemle birlikte düşen satışları bir nebze olsun hareketlendirmeyi düşünüyor.
 
Üst Alt