• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Mobil Apple Sürpriz Yapabilir: iPhone 15 Plus Fiyatı, Selefine Göre Uygun Olabilir!

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Apple İPhone - IOS kategorisinde x tarafından oluşturulan Apple Sürpriz Yapabilir: iPhone 15 Plus Fiyatı, Selefine Göre Uygun Olabilir! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 232 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Apple İPhone - IOS
Konu Başlığı Apple Sürpriz Yapabilir: iPhone 15 Plus Fiyatı, Selefine Göre Uygun Olabilir!
Konbuyu başlatan x
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan x

x

Üye
Katılım
30 Ara 2022
Mesajlar
341
Tepkime puanı
31
Puanları
28

İtibar:

iPhone 15 Plus fiyatı ile müşterilerin ilgisini çekecek gibi duruyor. Henüz resmî açıklama gelmese de bazı kaynaklar bunu gösterir nitelikte. İşte detaylar!

Apple Sürpriz Yapabilir: iPhone 15 Plus Fiyatı, Selefine Göre Uygun Olabilir!


Apple, geçtiğimiz aylarda iPhone 14 serisini tanıttı. Tanıtılan seriyle beraber pek çok yenilik de ortaya çıktı. Bazılarına göre seride büyük yenilikler yoktu. Aslında donanımsal olarak önemli değişiklikler içeriyordu. İnsanların en büyük eleştirisi ise tasarımının pek değişmemesiydi. Tabii telefon incelemesi yaparken yalnızca tasarımı önemsememek lazım. iPhone 14 serisi, yeterli bir satış başarısına ulaşmadı. Bu da Apple’ın yeni bir karar almasını tetikleyebilir. Kaynaklar, iPhone 15 Plus’ın daha uygun fiyatlı olacağını gösteriyor.

iPhone 15 Plus fiyatı raflarda daha düşük yer alabilir!​

Apple, iPhone 14 serisi ile beraber yeterli başarıya ulaşmadı. Satışlarda yaşanan düşüşler, firmanın yeni kararlar almasını sağlayabilir. Bu kararlardan birisi iPhone 15 Plus modelinin daha düşük olması. Güvenilir bir kaynağa göre iPhone 15 Plus, daha ucuz fiyattan satılıyor olacak. Bunun yanı sıra iPhone 15 için de aynı şey düşünülüyor. Pro ve Pro Max için ise fiyat değişikliği düşünülmüyor. iPhone 15 Plus fiyatı bu şekilde olacak. Peki iPhone 14 serisi neden tutmadı?
Bu nedenlerden birisi serinin tasarımında ciddi değişiklikler yapılmaması. Özellik bakımından da önemli bir fark yoktu. Bazı insanlar, Apple’ın para için bunu yaptığını bile savundu. Şikayet edilen bir diğer şey performansın yeterince iyi olmamasıydı.
Bir diğer neden olarak karşımıza kamera özellikleri çıkıyor. Kamera özellikleri, günümüz pek çok telefonuna göre oldukça basit. Üst ve orta segment telefonlar harika kameralara sahip. iPhone 14 düşük kamera özellikleri dışında ise fiyatına göre oldukça pahalı bir ürün. Bilindiği üzere iPhone 14’ün tüm modelleri 12 MP kameraya sahip. Bu da tepki çekiyor.
post_1672654458_31299518645442.jpg

iPhone 15 için muhtemel özellikler​

iPhone 15 serisi için şimdiden bazı iddialar ortaya atılıyor. Bunlardan birisi standart modeller ve pro modelleri arasındaki farkın azaltılması. Yapılan açıklamaya göre iPhone 15 serisindeki modeller arasında daha az fark olacak. Yani modeller, birbirine yakın özelliklere sahip olacak. Özetle standart modeller de güçlü özelliklere sahip olacak. Buna ek olarak iPhone 15 Plus fiyatı da düşüş yaşayacak.
Bir diğer açıklanan özellik kamera donanımı ile alakalı. Apple, henüz açıklamasa da bazı kaynaklara göre kamera özellikleri gelişecek. 12 MP kamera kullanımı günümüzde düşük segment telefonlarda yer alıyor. Apple’ın iPhone 15 serisinde ciddi bir yükseliş kaydetmesi muhtemel bir adım.
Açıklaması yapılan bir diğer şey dinamik ada çentik. Bazı kaynaklar, dinamik ada sisteminin tüm varyasyonlarda yer alacağını açıklıyor. Dinamik ada özelliği, iPhone 14 serisine yenilik katmıştı. Bu kısım ile beraber farklı özellikler doğmuştu. Bu alan, ekranın üst kısmında bulunuyor. Apple, kamerayı ekrana gömmek yerine ekran içerisine dinamik ada yerleştirmeyi tercih etti. iPhone 15 serisi ile beraber tüm modellerde özelliğe yer verilme ihtimali var.
iPhone 15 Plus fiyatı dışında seri hakkında bir diğer bilgiye de bir göz atalım. Ortaya çıkan bilgiye göre serinin modellerinde ad değişikliği uygulanabilir. Bilindiği üzere iPhone 14 Pro Max’in karşılığı iPhone 15 Pro Max olacak. Yeni nesil cihazlarda bu modelin isminde bir farklılığa yer verilebilir. İddia edilene göre iPhone 15 Pro Max ismine yer verilmeyecek. Bunun yerine iPhone 15 Ultra kullanılıyor olacak. Bu başlıkta anlatmış olduğumuz maddelerin henüz bir ihtimal olduğunu unutmamak gerekiyor.

 
Üst Alt