• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Mobil Apple Store Ücretlendirme Sistemi Değişti

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Apple İPhone - IOS kategorisinde Php tarafından oluşturulan Apple Store Ücretlendirme Sistemi Değişti başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 196 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Apple İPhone - IOS
Konu Başlığı Apple Store Ücretlendirme Sistemi Değişti
Konbuyu başlatan Php
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Php

Php

ZF Genel Sorumlusu
Üye
Katılım
7 Şub 2022
Mesajlar
230
Tepkime puanı
12
Puanları
18
Web sitesi
www.zirvechat.com.tr
Cinsiyet
vtEvVy
Memleket
35 İZMİR
Takım
Beşiktaş

İtibar:

Apple, “App Store” mağazasında kullanıcı deneyimini iyileştirmek için yenilikler açıklamaya devam ediyor. Şirket, son olarak App Store’da yazılımcılar için fiyatlandırmada esnek hareket edebilme imkanı getirdi. Uygulama geliştiricileri için App Store’da fiyat belirlemek daha rahat olacak. İşte yeni App Store fiyatlandırma
sistemi!

Apple Store Ücretlendirme Sistemi Değişti

Son Düzenleme: 29.12.2022 00:52
Uygulama geliştirerek, sanal mağazada yayınlandığı önemli kazanç fırsatı sunuyor. Özellikle AppleApp Store” ve GooglePlay Store” mağazalarında bu noktada öne çıkıyor. Apple, geliştiriciler için App Store’da önemli bir değişikliğe gittiğini açıkladı. Yeni değişiklik, geliştiriciler için sanal mağazada ticareti daha pratik ve daha kazançlı hale getirdi.

Yeni Özellikler Aktif Edildi​

App Store

Apple, uygulama mağazasında geliştiricilere yönelik tam “700 adetyeni ücret belirleme alternatifi sunmaya başladı. Bu şekilde geliştiriciler açısından fiyatlandırma konusunda daha esnek hareket kabiliyeti sağlandı. Uygulama geliştiricileri artık App Store’da “ülke” ve “bölge” bazlı fiyatlandırma yapabilecek. Ayrıca uygulama fiyatlandırmalarını döviz kuru hareketlerine göre basitçe düzenleyebilecek.
App Store’da yapılan değişikliklere ilişkin Apple resmi web sitesi üzerinden açıklama yayınlandı. Söz konusu açıklamada “fiyatlandırma” işlemlerine yeni özellikler kazandırıldığı belirtildi. Özellikle App Store’da abonelik hizmetinin geçerlilik süresini otomatik uzatan uygulamaları etkiliyor. Ayrıca “uygulama içi satın alım” bulunan hizmet ve ürün satışının olduğu yazılımları da ilgilendiriyor.

2023 İlkbaharda Tüm Uygulamalar Faydalanabilecek​

App Store

Apple tarafından yapılan açıklamada söz konusu yeniliklerin 2023 ilkbahar aylarında tüm uygulamaları kapsayacak. Ayrıca bu dönemden itibaren uygulamada “ürün” ve “hizmet satışı yapan uygulamalarında faydalanmaya başlayacağı belirtildi.
Uygulama geliştiricileri yazılımlarını Apple platformundaki 175 farklı mağazada, 45 farklıpara birimi” ile fiyatlandırabilecek.
Güncelleme ile birlikte “App Store fiyatlandırma” sistemi geliştiricilere 10 kat daha fazla fiyat noktası seçeneği sundu. Yeni fiyat noktası seçeneği 900 olarak açıklandı. Yeni düzenleme çerçevesinde geliştiricilerin App Store’da uygulamalarına belirleyebilecekleri taban ve tavan fiyatlar değişti. Buna göre Apple, bir yazılım için en düşük fiyatlandırmayı “0.29 Dolar” yaptı. Bu fiyat daha önce “0.99 Dolar” olarak uygulanabiliyordu. Bununla birlikte App Store uygulamasına belirlenebilecek en yüksek fiyat ise “10.000 Dolar” oldu. Daha önceki tavan fiyatlandırma seçeneği “1.000 Dolar” ile sınırlıydı.
Fiyat NoktasıDesteklenen En Düşük FiyatDesteklenen En Yüksek Fiyat
0.10 Dolar0.29 Dolar9.99 Dolar
0.50 Dolar0.49 Dolar49.99 Dolar
1.00 Dolar0.99 Dolar199.99 Dolar
5.00 Dolar4.99 Dolar499.99 Dolar
10.00 Dolar9.99 Dolar999.99 Dolar
100.00 Dolar99.99 Dolar9.999.99 Dolar
Ancak Apple, uygulama mağazasında geliştiricinin uygulamasına 1.000 Dolar’dan fazla ücret talep ettiğinde, bildirimi zorunlu tutacak. Yani uygulamaya 1.000 Dolar ve üstünde fiyatlandırma uygulanacağı zaman Apple’a bildirimde bulunulacak. Dolayısıyla söz konusu yüksek fiyatlandırma bildiriminin Apple tarafından reddedilmesi de mümkün olacak.
Şirket sanal mağazası için yenilikçi “döviz-fiyat endeksi” oluşturdu. Söz konusu endeks çerçevesinde mağazadaki “para birimi” seçenekleri için özel “ana fiyat” oluşturulacak.
 
Üst Alt