• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Mobil Apple Music Sing Servisi Tanıtıldı! İşte Apple Music Sing Özellikleri

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Apple İPhone - IOS kategorisinde Php tarafından oluşturulan Apple Music Sing Servisi Tanıtıldı! İşte Apple Music Sing Özellikleri başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 198 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Apple İPhone - IOS
Konu Başlığı Apple Music Sing Servisi Tanıtıldı! İşte Apple Music Sing Özellikleri
Konbuyu başlatan Php
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Php

Php

ZF Genel Sorumlusu
Üye
Katılım
7 Şub 2022
Mesajlar
230
Tepkime puanı
12
Puanları
18
Web sitesi
www.zirvechat.com.tr
Cinsiyet
vtEvVy
Memleket
35 İZMİR
Takım
Beşiktaş

İtibar:

Teknoloji devi Apple, yepyeni bir servisi hizmete sundu. Apple kullanıcıları için “Apple Music Sing” servisiyle müzik dinlemek çok daha eğlenceli hale geldi. İşte resmi tanıtımı yapılan Apple Music Sing servisinin özellikleri!

Apple Music Sing Servisi Tanıtıldı! İşte Apple Music Sing Özellikleri

Son Düzenleme: 28.12.2022 14:51
Apple, popüler çevrimiçi “müzik dinleme” hizmeti “Apple Music” için yeni özellikler getiriyor. Şirket, kullanıcılarına daha dinamik ve daha fonksiyonel müzik keyfi sunabilmeyi hedefliyor. Bu çerçevede kullanıcıların müzik dinleme keyfini daha renkli hale getirecek, yeni bir özelliği tanıttı. Apple tarafından tanıtılan yeni özellik “Apple Music Sing” olarak isimlendirildi.
Servise getirilen yeni özellikle birlikte kullanıcılar sevdikleri şarkılara daha kolay ve daha doğru eşlik edebilecek. Çünkü bu özellik sayesinde şarkıların “vokalleri” ayarlanabiliyor. Ayrıca gerçek zamanlı olarak şarkı sözlerine eşlik edebilmek mümkün oluyor. Aslında profesyonel şarkı söyleme standartlarını herkes için getiriyor. Zira Apple Music kullanıcıları, gelen yeni “Apple Music Sing” özelliği sayesinde şarkılara eşlik edebiliyor. Yeni özellikle birlikte “düet yapma”, “geri vokale eşlik etme” gibi pek çok önemli fonksiyondan yararlanabiliyor.

Apple Music Sing​

Apple Music Sing

Apple, Music servisindeki müzik listelerini arttırmaya devam ederken, yeni özelliklerde getiriyor. Şirketin yeni getirdiği “Apple Music Sing” özelliği farklı platformlarda kullanılabiliyor. Buna göre Apple Music Sing “iPhone”, “iPad” ve “Apple TV 4K” platformlarına uyumludur.
Apple Music Sing özelliğinde kullanıcılar şarkılara eşlik etmede çok daha geniş özelliklerden yararlanabilecek. Yeni özellikte 50’yi aşkınözel eşlik edençalma listesi yer alıyor.

Apple Music Sing Özellikleri​

Apple Music Sing

Yeni tanıtılan özellikle ilgili olarak açıklamada bulundu. Tanıtımda kullanıcıların şarkı söyleyerek, şarkıyla çok daha fazla etkileşime girebilmesinin sağlandığı belirtildi. Şarkıya eşlik etmeyi sağlayacak kapsamlı bir “şarkı sözü görünümü” sağlıyor.

Ayarlanabilir Vokaller​

Gelen yeni özellikle birlikte kullanıcılar, şarkılardaki “vokal seviyesi” için düzenleme yapabilecek. Böylelikle sanatçının vokalleri ile birlikte şarkı söyleyebilecek. Hatta düzenlemesine göre ön planda kendisi yer alabilecek. Bununla birlikte “Apple Music Kataloğu” içerisindeki sayısız şarkıyı da harmanlayabilecek.

Gerçek Zamanlı Şarkı Sözleri​

Müzik uygulama ve platformlarında “şarkı sözü görünümü”, kullanıcılar tarafından çok sık kullanılıyor. Apple Music’teki bu yeni özellik gerçek zamanlı şarkı sözlerini daha hassas hale getiriyor. Daha çarpıcı bir “şarkı sözü görünümü” bu özellikle birlikte geliyor. Gerçek zamanlı olarak şarkı sözü, ritme uygun dans ediyormuş görüntüsüne bürünüyor.

Ark Plan Vokalleri​

Müzik uygulamalarındaki şarkı söz görünümünün en önemli problemini vokaller oluşturuyor. Geri vokaller, ana vokal ile birbirine karışıyor ve ahengin bozulmasına neden oluyor. Yeni özellikle birlikte Apple Music’te aynı anda söylenen vokaller, ana vokalden ayrı olarak hareket ediyor. Bu şekilde kullanıcının sözleri ve vokali daha başarılı takip edebilmesi sağlanıyor.

Düet Ekranı​

Şarkılarda birden fazla vokalist olması da şarkılara eşlik etmeyi zorlaştırabiliyor. Ayrıca çok yüzeysel şekilde eşlik edebilme sınırlamasına neden oluyordu. Apple Music Sing özelliğinde tüm vokalistler ekranda farklı noktalarda yer alıyor. Bu şekilde hangi vokalistin hangi ritim veya sözde olduğunun takibi ve eşlik edilmesi kolaylaşıyor.

Apple Music Sing Ne Zaman Çıkacak?​

Apple Music Sing

Apple Music’in yeni özelliği tanıtıldı. Ancak Apple Music Sing özelliğinin kullanımına başlanması için biraz beklenmesi gerekecek. Apple, bu bekleme süresinin çok uzun olmayacağını ve 2022 sona ermeden kullanıma başlanacağını duyurdu.

Apple Music Nedir?​

Apple Music

ABD merkezli teknoloji devi “Apple”, cihaz ve ürünleri kadar servisleriyle de fark yaratıyor. Apple tarafından sunulan “Apple Music” hizmeti de bunlardan birisidir. Apple Music, ilk kez 2015 Haziran ayında hizmete başladı. Apple Music, popüler müzik dinleme platformu “Spotify” türünde bir servistir. Servis, “müzik”, “ses” ve “video akış” hizmeti vermektedir. Apple Music ücretli Apple servisidir. Apple Music aboneliği “öğrenci”, “bireysel” ve “aile” olarak alınabiliyor.
Apple Music aboneliği taahhüt olmadan alınabiliyor. Böylelikle istendiği zaman kolayca iptal edilebiliyor. “Apple Music öğrenci paketi9.99 TL ve “Aple Music bireysel paketi19.99 TL’dir. Ayrıca “Apple Music aile paketi29.99 TL’ye alınabiliyor. Tüm abonelikler aylıktır. İlaveten Apple Music ilk ay ücretsizdir.
Kullanıcılar, yeni müzikleri keşfedebiliyor, sevdiği sanatçıların şarkılarını listeleyebiliyor. Apple Music’te, zengin müzik çeşitliliği içerisinden listeler oluşturulabiliyor. Ayrıca 200’ü aşkın ülkede 7/24 yayın yapan radyo istasyonları bulunuyor. Bu radyo istasyonları;
  • Apple Music 1
  • Apple Music Hits
  • Apple Music Country
Şeklindedir.

Apple Music En Popüler Şarkılar 2022​

Apple Music En Popüler Şarkılar 2022

Tüm müzik platformları gibi Apple tarafından da yılın en iyileri açıklandı. Apple 2022 Aralık ayı itibariyle 2022’deki en popüler şarkılar listesini yayınladı. İşte 2022 Apple Music en popüler şarkılar listesi!
ŞarkıSanatçıAlbüm
STAYThe Kid LAROI & Justin BieberSTAY-Single
As It WasHarry StylesHarry’s House
WAIT For UFutureI NEVER LİKED YOU
Super GremlinKodak BlackSniper Gang Presents Syko Bob & Snapkatt: Nightmare Babies
Easy On meAdele30
Heat WavesGlass AnimalsDreamland
Cold HeartElton John & Dua LipaCold Heart (PNAU Remix)-Single
First ClassJack HarlowCome Home The Kids Miss You
Me Porto BonitoBad Bunny & Chench CorleoneUn Verano Sin Ti
abcdefuGAYLEA study of the human expreience volume one-EP
 
Üst Alt