• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Mobil Apple, Çocuklar İçin Ücretsiz Bir Kodlama Etkinliği Gerçekleştirecek!

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Apple İPhone - IOS kategorisinde Php tarafından oluşturulan Apple, Çocuklar İçin Ücretsiz Bir Kodlama Etkinliği Gerçekleştirecek! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 239 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Apple İPhone - IOS
Konu Başlığı Apple, Çocuklar İçin Ücretsiz Bir Kodlama Etkinliği Gerçekleştirecek!
Konbuyu başlatan Php
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Php

Php

ZF Genel Sorumlusu
Üye
Katılım
7 Şub 2022
Mesajlar
230
Tepkime puanı
12
Puanları
18
Web sitesi
www.zirvechat.com.tr
Cinsiyet
vtEvVy
Memleket
35 İZMİR
Takım
Beşiktaş

İtibar:

Apple tarafından çocuklar için Coding Lab for Kids isminde bir etkinlik düzenlecek. 5 - 11 Aralık tarihleri tüm dünyada Bilgisayar Bilimi Eğitim Haftası olarak kutlanmakta. Coding Lab for Kids etkinliği de bu tarihlerde yapılacak.

Apple, Çocuklar İçin Ücretsiz Bir Kodlama Etkinliği Gerçekleştirecek!

Son Düzenleme: 28.12.2022 18:17
Bilgisayar Bilim Eğitim Haftası
kapsamında Apple tarafından özel bir etkinlik gerçekleştirilecek. Çocukların kodlamaya olan ilgi ve bilgilerini arttırmak bu etkinliğin ana hedefi olacak. 2019 senesinden beri çocukların kodlama becerilerinin geliştirilmesi için Apple efor harcamakta. Kodlama, uygulama geliştirme ve temel kodlama becerileri edinme noktalarında çocuklar eğitilmekteler. Ücretsiz olarak gerçekleştirilen etkinlik Today at Apple oturumları koleksiyonları şeklinde çocuklara sunulacak.
post_1669837779_46163481174799.png

Coding Lab for Kids ile çocuklar kod yazmayı öğrenecek​

Apple, çocukların kod yazmaya aşina olabilmesi adına bir etkinliğe girişiyor. Kodlamaya dair eğitici aktivitelerle dolu olan program çalışmaları başladı. Tüm dünyada gerçekleşecek olan bu etkinlik için çocuklar şimdiden son derece heyecanlı. Apple Store’lara gidilerek ücretsiz bir şekilde bu etkinliğe katınılması mümkün. Etkinliğe katılabilecek çocuklar 10 yaş üstü çocuklar olmak zorundalar. Etkinliğin hedefi küçük yaştaki insanları kodlama yaklaştırmak. Fakat yetişkinler de yine etkinliğe katılmak istediklerinde Apple buna onay vermekte.
5 Aralık tarihinde başlayacak olan etkinlik, Apple Store’lardaki ücretsiz aktivitelerden oluşacak. Apple’da perakende ve insanlardan sorumlu kıdemli başkan yardımcı Deirdre O’Brien açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamalarda şu ifadelere yer verildi:
“Dünya’nın her yerinden mağazalarımız ile bu etkinliğe hazırlandık. Her yaştan yenilikçi insan ile yeni beceriler öğrenme sürecine gireceğiz. En yenilikçi ürünleri beraber keşfedecek ve yaratıcılığımızı birlikte geliştireceğiz. Kodlamayı ilk kez denemek isteyenlere bu isteklerini gerçekleştirme fırsatı sunmaktayız. Yeni bir ürünü denemek isteyen tutkulu insanlara ise istediklerini sunuyoruz. Today at Apple oturumlarında her kesimden insan için heyecanlandırıcı şeyler olacak. Yetenekli ekip arkadaşlarımız ile sizleri desteklemek için Apple Store’larda hazır olacağız.”
post_1669837845_5973216420060.png

Etkinlik sayesinde birçok insan ücretsiz olarak yeni ürünleri deneyimleyecekler. Aynı zamanda gerçek zamanlı bir uygulama ön izlemesi sayesinde SwiftUI ile yakınlaşacaklar. Bunun için iPad ve Apple Swift Playgorunds’un kullanılmasına izin verilecek. Etkinliğe kayıt olmak, Apple’ın resmi web sitesi üzerinden ücretsiz olarak gerçekleştirilebilmektedir.

Kaynak:
 
Üst Alt