• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Mobil Apple CarPlay, 2023 Yılında Birçok Yeni Özellikle Gelebilir!

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Apple İPhone - IOS kategorisinde Php tarafından oluşturulan Apple CarPlay, 2023 Yılında Birçok Yeni Özellikle Gelebilir! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 202 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Apple İPhone - IOS
Konu Başlığı Apple CarPlay, 2023 Yılında Birçok Yeni Özellikle Gelebilir!
Konbuyu başlatan Php
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Php

Php

ZF Genel Sorumlusu
Üye
Katılım
7 Şub 2022
Mesajlar
230
Tepkime puanı
12
Puanları
18
Web sitesi
www.zirvechat.com.tr
Cinsiyet
vtEvVy
Memleket
35 İZMİR
Takım
Beşiktaş

İtibar:

Apple CarPlay 2023 yılında ciddi yeniliklere yer verecek. Bu yeniliklerle beraber otomobiller eskisinden daha gelişmiş olacak.

Apple CarPlay, 2023 Yılında Birçok Yeni Özellikle Gelebilir!


Apple, araçlar için tasarlamış olduğu CarPlay sayesinde sürücüleri memnun etmeye çalışıyor. CarPlay, bir araçta olması gereken birçok özelliği barındıran bir sistem. Bu sistemin içerisindeki fonksiyonlar sayesinde araba kullanmak daha keyifli bir hale bürünüyor.
Yazın gerçekleşen WWDC 2022 etkinliğine pek çok firma katıldı. Bu firmalardan birisi olan Apple, CarPlay’den söz etti. 2023 yılının sonuna doğru geleceği açıklanan uygulamanın pek çok yeniliği aktarılmıştı. İşte yeni yıl ile beraber CarPlay destekli araçlarda olması beklenen bazı yenilikler.

Apple CarPlay 2023 yılında pek çok yenilikle gelebilir​

Özelliklere geçmeden önce şunu ifade etmek gerekiyor. Bu yenilikler bazı otomobillerde deneyimlenebilecek. Yani arabanın yeni sürümü desteklemesi gerekecek. Ayrıca Apple, CarPlay desteğine sahip araçlar listesini sürekli güncelliyor.

Devasa bir geniş ekran​

Yeni nesil uygulamada öne çıkan özelliklerden birisi çoklu ekran desteği. Artık otomobiller daha teknolojik görünecek. Bununla birlikte pek çok bilgi CarPlay’e bağlı ekranda yer alacak. Örneğin, direksiyonun arkasında geniş bir ekran bulunacak. Alt orta kısımda da fonksiyonlarla dolu bir ekran olacak. Bu ekranlarda yer alacak bazı veriler şu şekilde belirtiliyor:
  • Hız göstergesi
  • Yakıt durumu
  • Çalan müzik ve ilerleme çubuğu
  • Saat
  • Sıcaklık
  • Vites göstergesi
  • Hararet seviyesi
Apple CarPlay 2023 yılında bu fonksiyonları sunacak ama şöyle bir durum var: Her otomobilin yapısı farklı. Bundan dolayı CarPlay ile otomobil arasında entegrasyon sağlanması gerekecek. Yani her araç farklı şekillerde bu duruma uyum sağlayacak.

Sıcaklık panelden ayarlanacak​

Yeni nesil otomobillerle birlikte gelecek olan CarPlay, daha pek çok özelliğe kavuşacak. Bunlardan birisi de klima kontrolü. CarPlay ekranı üzerinden aracın kliması denetlenebiliyor olacak. Ayrıca sıcaklık değeri, fan hızı ve ısıtmalı koltuklar gibi özellikler de ayarlanacak.
post_1672393953_90746159160560.jpg

Ekran istenildiği gibi düzenlenecek​

Widget yani araç takımı, uygulamanın en önemli işlevleri arasında yer alacak. Yeni nesil CarPlay’in devasa geniş ekrana sahip olacağını belirtmiştik. Geniş ekranı doldurmak için pek çok araç takımı da bulunacak. Araç takımları, sürücünün isteğine göre özelleştirilebilecek.
Apple CarPlay 2023 yılında bomba gibi gelecek. Araç takımlarında hava durumu, takvim, saat ve araç sağlığı gibi paneller bulunacak.

Yeni bir radyo uygulaması​

Apple CarPlay, ayrı bir radyo yazılımı ile kullanıcılarla buluşacak. Yapılan açıklamaya göre radyo uygulaması ile beraber sürücü ve yolcular müzik dinleyebilecek. Bu da daha keyifli bir yolculuğa imkan tanıyacak.

Apple CarPlay özellikleri​

CarPlay, sunduğu pek çok özellik ile öne çıkan bir ürün. Örneğin iOS kullanıcıları, telefonlarını aracın paneline bağlayabilir. Bu şekilde iOS ile panel arasında bir bağlantı kurabilir. Kurulan bağlantı sayesinde telefondan yapılan işlemler panelden de halledilebiliyor. Örneğin birisi aradığında panelden konuşma sağlanmakta.
Apple CarPlay 2023 yılında daha da gelişecek. Buna rağmen şu anki güncellemelerde ble pek çok özellik kullanıcıları memnun ediyor. CarPlay WhatsApp, LINE, NPR One ve YouTube Music gibi çeşitli uygulamaları destekler. Bu sayede yolculuk daha keyifli hale gelir. Ayrıca panelin haritaya bağlanma ve GPS özelliği de bulunur. Özetle bir araç için gerekli pek çok şey sağlanmış durumda.

 
Üst Alt