• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Ankara Topraklama Ölçümü ve Raporu Hizmetleri

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Web Site Tanıt kategorisinde aysuyigiter tarafından oluşturulan Ankara Topraklama Ölçümü ve Raporu Hizmetleri başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 121 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Web Site Tanıt
Konu Başlığı Ankara Topraklama Ölçümü ve Raporu Hizmetleri
Konbuyu başlatan aysuyigiter
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan aysuyigiter
Katılım
27 Mar 2022
Mesajlar
314
Tepkime puanı
7
Puanları
18

İtibar:

Elektrik tesislerindeki topraklamaların yönetmeliği doğrultusunda, hastane, otel, spor kompleksi ve fabrika gibi iş yerlerinin güvenliğinin sağlanması için topraklama ölçümleri yapılmaktadır. Ankara topraklama ölçümü ve raporu ise bu doğrultuda sunulan bir hizmettir. İş yerlerinin güvenli olabilmesi adına topraklama ölçümü ve elektrikle çalışan makinelerin gövde koruması ölçümü yapılmaktadır. Elektrik akımlarının her zaman kolay ve direnci en düşük olan yolu tercih edilmektedir. Bu sebeple, insan sağlığını ve cihazların kullanım ömrünün korunması adına elektrik kaçak riskine karşı topraklamanın yapılması gerekir. Belli periyodlar ile topraklama ölçümleri yapılarak işletmelerin güvenliği sağlanmaktadır. Yapılan çalışmalardan bir diğeri ise Başkent doğalgaz topraklama ölçümü ve raporu hizmetidir.

Genel olarak topraklamanın amacı kaçak elektriğin iletken yardımıyla toprağa aktarımının sağlanmasıdır. Dolayısıyla son kullanıcı noktalarında ya da elektrikle çalışan cihazlarda oluşabilecek kaçaklar önlenmiş olur. Bu durum iş sağlığı ve güvenliğini de olumlu yönde etkiler. Topraklamanın yapılmaması ise iş sağlığı ve güvenliği açısından hayati bir önem taşımaktadır. KNX aydınlatma otomasyonu hizmeti ise aydınlatmanın gereksiz olduğu durumlarda enerji tasarrufu yapmak için tasarlanan sistemlerdir. Sistemin içinde bulunan dedektörler tek bir merkezden kontrol edilir. Kontrol edilen zaman ayarına göre ise kullanılmayan ışıklar sönecektir. Bu durum, elektrikten önemli ölçüde tasarruf sağlanmasına yardımcı olacaktır.
 
Üst Alt