• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Haber Ali Babacan, Kılıçdaroğlu'nun "fatura ödemeyeceğim" restinde safını belli etti

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Güncel Haber kategorisinde Cilgin-Bedis tarafından oluşturulan Ali Babacan, Kılıçdaroğlu'nun \"fatura ödemeyeceğim\" restinde safını belli etti başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 208 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Güncel Haber
Konu Başlığı Ali Babacan, Kılıçdaroğlu'nun \"fatura ödemeyeceğim\" restinde safını belli etti
Konbuyu başlatan Cilgin-Bedis
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Cilgin-Bedis

Cilgin-Bedis

www.zirveforum.net
Özel Üye
Katılım
25 May 2020
Mesajlar
202
Tepkime puanı
7
Puanları
18

İtibar:

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "31 Aralık zamları geri çekilene kadar hiçbir elektrik faturamı ödemeyeceğim" açıklamasına ilişkin, protesto ve boykot hakkının vatandaşların en doğal anayasal hakkı olduğunu belirterek desteklediğini söyledi.


Partisinin Ekonomi ve Finans Politikaları Eylem Planı'nı açıklamak için basın mensuplarının ve kameraların karşısına geçen DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'a, Kılıçdaroğlu'nun "Bugünden itibaren gelecek hiçbir elektrik faturamı ödemeyeceğim." ifadeleri soruldu.

"PROTESTO EN DOĞAL HAK"

DEVA Partisi Lideri de, protesto ve boykot hakkının vatandaşların en doğal, anayasal hakkı olduğunu belirterek, "Elektrik faturaları gerçekten olumsuz etkiliyor. Vatandaşlarımızın karşı çıkması gereken bir uygulama bu. Demokrasilerde protesto önemlidir. Protestoların yasalarda gösterildiği gibi yapılması gereklidir. Doğaldır." dedi.

"DAHA BU BAŞLANGIÇ"

Babacan sözlerinin devamında ise "Daha bu işin başlangıcı. Tarifeleri derhal gözden geçirin, özellikle düşük gelirli vatandaşlar, çiftçi ve esnaf için bu sorunu çözün. Ülkede huzursuzluk ve adaletsizlik olur. Bu konuyla alakalı şehirlerde protestolar var. Hükümet bunu ciddiye almalı, uyarıyorum." ifadelerine yer verdi.
 
Üst Alt