• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Akustik Sünger

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Web Site Tanıt kategorisinde pcshift tarafından oluşturulan Akustik Sünger başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 45 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Web Site Tanıt
Konu Başlığı Akustik Sünger
Konbuyu başlatan pcshift
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan pcshift

pcshift

Üye
Katılım
12 Eyl 2020
Mesajlar
37
Tepkime puanı
0
Puanları
8

İtibar:

Akustik sünger veya bilinen diğer adıyla ses yalıtım süngeri konut veya iş gibi yaşam alanlarını rahatsız edici ses ve gürültüden koruma amacıyla üretilmiş ses yalıtım malzemelerindendir. Akustik süngerler gürültülerin engellenmesi, yalıtılması ve hapsedilmesi için kullanılan malzemelerdir. Kayıt odası, stüdyo gibi alanlarda kullanılan süngerler farklıdır. Akustik sünger çeşitleri, kullanılacak alana uygun olarak seçilerek yapıştırıcıyla birlikte uygulaması yapılır. Bazı süngerler çeşitleri kendinden yapışkanlı olarak üretilmiştir. Bunlar arkalarında bulunan bir bant ile imal edilmiştir. Kullanımı ve uygulaması daha rahat olduğu için daha sık tercih edilir.

Piramit sünger yankı yalıtımı sağlayan ses emici bir yalıtım malzemesidir. Ortamın akustiğini düzenlemede yardımcıdır. Ses yalıtımı ve akustik düzenleme ihtiyacı duyulan alanlarda kullanımı ile mükemmel sonuçların elde edilmesini sağlayan akustik süngerler, yaşam alanlarının her kategorisine uygun şekilde tasarlanmaktadır. Standart ölçüleri, Avrupa ve uluslararası standartlara göre üretilen ses yalıtım ürünleri, müşterilerin taleplerine göre farklı renk seçenekleriyle de üretilebilmektedir. Akustik sünger; hastane odası, klima kabini, tiyatro, konferans salonu, sinema, MR odası, jeneratör kabini vs. gibi mekanlarda rahatsızlık veren seslerin ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. Bu sayede iş yerleri ve yaşam alanlarının konforunu sağlamaktadır. Piramit sünger ve diğer yanmaz akustik sünger fiyatları ses yalıtım malzemesinin kalınlığı ve yoğunluğuna göre artış göstermektedir.

Akustik süngerler uygulandıkları alanda ses yalıtımı sağlayarak ortam akustiğini düzenleyen ses yalıtım ürünleridir. Yalnızca akustik süngerin duvara kullanımıyla ortamdaki yankı gibi istenmeyen etkileri uzaklaştırır. Akustik süngerlerin ses yutma özellikleri yüksek olsa da tek başına kullanıldığında yüksek seslerin yalıtımını sağlayamaz. Daha iyi bir sonuç elde edebilmek için akustik süngerlerin bariyerli olan türleri tercih edilmelidir. Bariyerli akustik süngerler içerisinde Epdm ağır ses bariyeri sayesinde yüksek sesleri kesmede avantaj sağlayacaktır. Daha etkili bir ses yalıtımı hedefleniyor ise bondex ve süngerpan gibi ses kesici özelliği yüksek olan ses yalıtım malzemeleri ile lamine edilmesi tavsiye edilir.

Akustik süngerler yanmaz özellikte üretimi yapılmaktadır. Yoğunlukları ise 110 DNS ve 180 DNS arasında olmalıdır. Kalınlıkları ise 10 mm ve 70 mm arasında değişebilir. Akustik sünger EPDM ile kullanılabilmektedir. Nemden etkilenmediği gibi küf tutmaz yapıya sahiptir. Ve solid yapıştırıcı ile uygulanmaktadır. Akustik sünger ses yalıtımının haricinde ısı yalıtımına da katkı sağlamaktadır. Sesi yüksek derecede kesebildiği için geniş kullanım alanları vardır. Bu sebeple özellikle yüksek sesin olduğu mekanlarda tercih edilir.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Alt