• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Haber Akademik Hareketlilik Projesi | Köklü üniversitedekiler Anadolu'da görev alabilecek

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Eğitim Haberleri kategorisinde x tarafından oluşturulan Akademik Hareketlilik Projesi | Köklü üniversitedekiler Anadolu'da görev alabilecek başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 157 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Eğitim Haberleri
Konu Başlığı Akademik Hareketlilik Projesi | Köklü üniversitedekiler Anadolu'da görev alabilecek
Konbuyu başlatan x
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan x

x

Üye

İtibar:

Yükseköğretim Kurumu (YÖK), yenilerinin köklü üniversitelerdeki tecrübeli akademisyenlerden faydalanabilmesi için yeni bir proje başlattı. Akademik Hareketlilik projesiyle isteyen akademisyenler Anadolu'daki üniversitelerde görev yapabilecek.

i44RqLFsFU2BSxDXJ07eSQ.jpg

Köklü üniversitedeki akademisyenler Anadolu'da görev yapabilecek

Akademik Hareketlilik Projesi, 2022-2023 Bahar Dönemi'nden itibaren başlayacak. Şu ana kadar 57 üniversiteden öğretim üyesi ihtiyacı bildirildi, 191 öğretim üyesi gönüllü oldu.

Gönüllü olanlar arasında Boğaziçi Üniversitesi'nden 3, ODTÜ'den 8, İstanbul Üniversitesi'nden 23 ve Ankara Üniversitesi'nden 12 akademisyen bulunuyor.

Bu akademisyenler en az bir yarıyıl en fazla 4 yarıyıl olmak üzere görev yapacak. Bu sürede kadroları kendi üniversitelerinde kalacak.

Projede yer alan öğretim üyeleri yurtdışı çıkışlar, kadro, proje desteği gibi konularda da teşvik alacak. Yurtdışı görevlendirme için aranan 6 yıl çalışma şartı 3 yıla indirilecek.

Üst Alt