• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Guncel Açıklama Geldi: Yeni Elektrikli Volkswagen 2023'te Tanıtılacak!

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Otomobil Haberleri kategorisinde x tarafından oluşturulan Açıklama Geldi: Yeni Elektrikli Volkswagen 2023'te Tanıtılacak! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 296 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Otomobil Haberleri
Konu Başlığı Açıklama Geldi: Yeni Elektrikli Volkswagen 2023'te Tanıtılacak!
Konbuyu başlatan x
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan x

x

Üye
Katılım
30 Ara 2022
Mesajlar
341
Tepkime puanı
31
Puanları
28

İtibar:

Volkswagen, elektrikli modeller üreten firmalar arasında da ipi göğüsleyenlerden. Yeni elektrikli otomobilini 2023'te tanıtacağını duyuran şirket modelin adını açıklamadı. Aracın adı tanıtılacağı gün söylenecek. İşte detaylar!

Açıklama Geldi: Yeni Elektrikli Volkswagen 2023'te Tanıtılacak!


Her yılın ilk ayında düzenlenen CES (Consumer Electronics Show) yani Tüketici Elektroniği Fuarı, son yıllarda elektrikli otomobil de ağırlıyor. İlk defa 1967'de New York'ta düzenlenen CES, son yıllarda Las Vegas'ta düzenlenmeye başladı.
Dünya çapında elektrikli araçlara rağbet artarken fuar da bu yeniliklerden nasibini aldı. Fuarda sergilenen elektrikli otomobillerin sayısı her sene artıyor. Tanıtılanlara 2023'te bir yeni elektrikli otomobiller eklenecek. Volkswagen tarafından 2023'teki CES'te tanıtılacağı açıklanan modelin adı dahi tanıtım esnasında öğrenilecek.
Otomobil sektörünün dev isimlerinden Volkswagen, yaptığı bu duyurunun ardından otomobil meraklılarını heyecanlandırdı. Yine de önümüzdeki ay gerçekleşecek bu fuarda otomobile dair tüm detayların paylaşılmayacağını belirttiler. Elektrikli otomobil, sadece kamuflajlı versiyonuyla fuarı izleyenlerle buluşturulacak.
Alman otomobil devi, modelin ismini açıklamamış olsa da çoğunluk, Volkswagen ID. Aero'nun üretim versiyonu olabileceğini konuşuyor. Hatta modelin tam isminin Volkswagen ID. 7 olarak açıklanması dahi bekleniyor.
CES 2023, 5-8 Ocak tarihleri arasında ziyaretçileriyle buluşacak. Volkswagen yeni elektrikli aracı ID. 7 ile birlikte ID. 4 ve ID. Buzz modellerini de CES 2023 fuarında tanıtacağını duyurdu.
post_1672325805_48397333234309.jpg

Volkswagen yeni modelinin uzun süredir farklı hava ve yol koşullarında test edildiğini belirtti. Test edilen bu prototiplerin kayda alındığı videolar dahi çıkmıştı. Ancak videolarda da elektrikli otomobil, kamuflajlı olarak görünmekteydi. Volkswagen bu yeni modeli ile elektrikli sedan konusunda kendisi için de bir ilke imza atıyor. Teknik detayları açıklanmayan Volkswagen ID. 7 hakkında bazı küçük bilgiler, Haziran'daki tanıtımda verilmişti. Bunlara göre otomobil özellikleri şunlar:
  • MEB platformu üzerine inşa edildi
  • 5 metre uzunluğa sahip
  • 620 kilometreye kadar sürüş menzilli
  • 0.23 Cd hava sürtünme katsayısına sahip
  • Hava sürtünmesindeki enerji kaybı düşük

 
Üst Alt