• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Açık Öğretim Lisesi e-sınav randevuları başladı! İşte başvuru takvimi

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Eğitim Haberleri kategorisinde EbrulimMm_88 tarafından oluşturulan Açık Öğretim Lisesi e-sınav randevuları başladı! İşte başvuru takvimi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 23 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Eğitim Haberleri
Konu Başlığı Açık Öğretim Lisesi e-sınav randevuları başladı! İşte başvuru takvimi
Konbuyu başlatan EbrulimMm_88
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan osman06

İtibar:

Açık Öğretim Lisesi e-sınav randevuları başladı! İşte başvuru takvimi

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) Açık Öğretim Lisesi (AÖL) 2023-2024 eğitim öğretim yılı 3’üncü döneminde 9 ve daha az sayıda ders seçen öğrencilerden e-sınava katılmak isteyenler için randevu süreci başladı. Milli Eğitim Bakanlığı'dan yapılan duyuruya göre adaylar işlemlerini Haziran ayına dek sürdürebilecek.

MEB’den yapılan açıklamada, “2023-2024 eğitim öğretim yılı 3’üncü döneminde 9 ve daha az sayıda ders seçen öğrenciler, randevu almaları halinde e-sınava katılabilecekler. Sınava katılmak isteyen öğrenciler 3 Haziran 23.59'a kadar açık öğretim lisesinin internet sayfasından, MEBİM çağrı merkezi ve halk eğitim merkezlerinden yapabilir” denildi. E-SINAVA GİREN YÜZ YÜZE SINAVA GİRMELİ Mİ? MEB’in açıklamasına göre; e-sınav 81 il ve KKTC de belirlenen e-Sınav merkezlerinde 1 - 31 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. Sınav randevusu onaylayan öğrencilerin randevularında değişiklik ve iptal yapılmayacak. Diğer yandan bu öğrenciler 20-21 Temmuz’da yüz yüze yapılacak olan yazılı sınavlara katılamayacak. e-SINAV TARİHLERİ e-Sınav 1-31 Temmuz 2024 tarihleri arasında e-Sınav randevusu alınan günlerde her aday için tek oturum olacak şekilde gerçekleştirilecek. e-SINAV ESASLARI - e-Sınav randevusunu onaylayan öğrencilerin randevularında değişiklik ve iptal işlemi yapılmayacak. - e-Sınav randevusu alan öğrenciler 20-21 Temmuz 2024 tarihlerinde basılı evrakla yüz yüze yapılacak sınavlara katılamayacak. - Açık Öğretim Liseleri Bilgi Yönetim Sisteminde: - Sınav bölgesi İstanbul olan öğrenciler; İstanbul ve diğer ilerdeki e-Sınav merkezlerini, - Sınav bölgesi KKTC olan öğrenciler; İstanbul hariç KKTC ve diğer ilerdeki e-Sınav merkezlerini, - Sınav bölgesi diğer iller olan öğrenciler; İstanbul ve KKTC hariç bulundukları il ile diğer illerdeki e-Sınav merkezlerini seçebilir. - Adayların sınav sırasında kullanacakları kalem ve müsvedde kâğıt, e-Sınav salonlarında hazır olacak.

Üst Alt