• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

ABD yaptırımları, Türkiye'nin ikinci S-400 sözleşmesini imzalama kararını etkilemez

  • Konbuyu başlatan Üye silindi 150
  • Başlangıç tarihi

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Güncel Haber kategorisinde Üye silindi 150 tarafından oluşturulan ABD yaptırımları, Türkiye'nin ikinci S-400 sözleşmesini imzalama kararını etkilemez başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 362 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Güncel Haber
Konu Başlığı ABD yaptırımları, Türkiye'nin ikinci S-400 sözleşmesini imzalama kararını etkilemez
Konbuyu başlatan Üye silindi 150
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Üye silindi 150
Ü

Üye silindi 150

Guest
ABD yaptırımları, Türkiye'nin ikinci S-400 sözleşmesini imzalama kararını etkilemez

ABD'nin Türkiye'ye uyguladığı yaptırımların potansiyel S-400 alıcılarının gözünü korkutma amacı taşıdığını düşünen Rus askeri uzman Korotçenko, yaptırımların Ankara'yı Moskova'yla ikinci S-400 sözleşmesi imzalamaktan vazgeçireceğine ihtimal vermediğini vurguladı.
Küresel Silah Ticareti Analiz Merkezi Direktörü İgor Korotçenko, ABD'nin Düşmanlarına Yaptırımlarla Karşı Koyma Yasası (CAATSA) kapsamında Türkiye'ye Rusya'dan S-400 alımı nedeniyle uygulanan yaptırımları değerlendirdi.
Sputnik'e demeç veren Korotçenko, "Washington'un Türkiye'ye uyguladığı yaptırımlar, ABD'nin küresel silah pazarındaki haksız rekabet uygulamalarının belirgin bir örneği. Bu yaptırımların temel amacı, uzun menzilli S-400 sistemleri alımının ABD'nin bu tür eylemlerde bulunmasına yol açacağı konusunda diğer ülkeleri uyarmak" ifadelerini kullandı.
Korotçenko, S-400'lerin ABD'li muadili olan Patriot'ların tüm ana göstergelerde Rus sistemlerinin gerisinde kaldığına ve bu nedenle rekabet etme gücü olmayan ABD'nin yaptırım mekanizmalarını kullandığına dikkat çekti.
"ABD, rekabette sopa gösterme yöntemini kullanıyor ve bunun yardımıyla S-400'ü tercih eden ülkelere, devlet yöneticilerine ve liderlere darbe vuruyor" diye devam eden Korotçenko, bu gelişmenin Türkiye'nin S-400'ler için ikinci sözleşme imzalama arzusundan hiçbir şekilde vazgeçirmeyeceğinin altını çizdi.
 
Üst Alt