• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Eglence 2. Sezonu Göremedi! Netflix'in ‘Resident Evil’ Dizisi Yayın Hayatına Erken Veda Etti!

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Netflix kategorisinde x tarafından oluşturulan 2. Sezonu Göremedi! Netflix'in ‘Resident Evil’ Dizisi Yayın Hayatına Erken Veda Etti! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 257 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Netflix
Konu Başlığı 2. Sezonu Göremedi! Netflix'in ‘Resident Evil’ Dizisi Yayın Hayatına Erken Veda Etti!
Konbuyu başlatan x
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan x

x

Üye
Katılım
30 Ara 2022
Mesajlar
341
Tepkime puanı
31
Puanları
28

İtibar:

Netflix'in geçtiğimiz haftalarda popüler oyun serisi Resident Evil'dan uyarlanan 8 bölümlük bir dizi yayınlamıştı. Resident Evil, ilk sezonun ardından iptal edildi. ‘Deadline’ tarafından yayınlanan rapora göre iptalin sebebi, düşük reytingler ve izleyici sayısı.

2. Sezonu Göremedi! Netflix'in ‘Resident Evil’ Dizisi Yayın Hayatına Erken Veda Etti!


Popüler oyun serilerinin başında gelen Resident Evil'ın Netflix'te bir dizi uyarlaması yayınlanmıştı. Ne yazık ki dizi versiyonu, oyunu gibi başarılı olamadı. Henüz geçtiğimiz haftalarda yayınlanan dizinin ilk sezonu sonunda yayın hayatı sona erdi. Deadline, ikinci sezonu gelmeyeceğini duyurdu. İptalin sebebini de düşük reytingler ve izlenme oranları olarak açıkladı.

lkwPH84ZwRTL3hnId-5ToyRlxZFl2q75n6-Uhe0MsoStMLTeUCp3-DzMrJGA1sCMFT1s6reJ42P53LCKCjNIf_8ahO9A35DM9e_JecL3HKv0OZQXj-vf9EsjgPDM2-ZjI8lX_O3tApWJCDSZ6A5SBVzbZDa_CleA-f2QBqRl8YtlfVFKmhmpNez92Q

Resident Evil dizisinin konusu ne?​

Resident Evil dizisi, iki farklı zaman aralığında geçiyor. Ve olaylar başrol Jade Wesker etrafında şekilleniyor. 2022’de geçen sahneler, Jade’in babası ve kız kardeşi Billy ile New Raccoon’a taşındığı aralığı konu alıyor. 2036’da geçen sahnelerde ise Jade’in kıyamet sonrası Londra’yı keşfetmesi anlatılıyor.
Netflix’in bu dizisi, Resident Evil adlı oyun serisine dayanan bir yapım. Jade, New Raccoon City’yi yöneten Umbrella Corporation’ın tehlikeli sırlarını açığa çıkarmak istiyor. Ana tema olarak da bu hikaye ele alınıyor. Dizinin yönetmen pozisyonunda ise Supernatural’ın yapımcısı Andrew Dabb yer alıyor.
Netflix uyarlaması izleyicilerin birçoğu tarafından oldukça eleştirildi. Ancak aynı hikayeyi konu alan ve bu denli eleştirilen tek yapıt bu uyarlama değil. 2021 yılında Sony Pictures tarafından, oyunun bir sinema filmi de yapılmıştı. ‘Resident Evil: Welcome to Raccoon City’ adlı film de benzer şekilde eleştirilmişti. Kısacası Resident Evil oyununun hayranları memnun eden bir uyarlaması henüz çekilebilmiş değil.

cneUYvnk1n9eOOWv5wP1bgCIOLZw7dn63-pXiCTnh80f4MHUJWmmaM3JKM-lqFuPBtGsVwOXyBZOecxytkDG3Utz0A0v5AQfLjHkQeBb8iW5MNMiS6w0r1lbqXUYGDZhMytiiXdBhQx1-L8G43ddYG4ODldciLq_vN8h_BX4c--muR4WMZ3DWJSkgA

Olumsuz eleştirilerin hedefi Resident Evil, daha fazla direnemedi​

Resident Evil bir korku oyunu serisi. Resident Evil, Capcom oyun şirketi tarafından 1996 yılında piyasaya sürüldü. Oyun serisi hala yayınlanmaya devam ediyor. Ve de hala popülerliğini koruyor. Netflix de bu popüleriteye dayanarak Resident Evil’ın uyarlaması olan bir dizi yayınlandı. Ancak 8 bölümlük dizi, ilk sezonunda istenen başarıyı elde edemedi.
Resident Evil’ın dizi uyarlaması, Rotten Tomatoes adlı sinema sitesinde yüzde 55 oranında onay notu aldı. Ayrıca dizinin yüzde 27 oranında 'izleyici' onay notu var. ‘Rotten Tomatoes’ sitesinde, yüzde 60’ın altında not alan yapıtlar, olumsuz olarak ifade ediliyor. Yayıncının haftalık yayınladığı ‘Netflix İlk 10’ listesinde de yer almayı başarmıştı. Resident Evil, yayınlandığı ilk hafta 72 milyon saatten fazla izlendi. Dizi bu izlenmesi ile ‘Netflix İlk 10’ listesinde ikinci sırada yer aldı. İkinci hafta ise üçüncü sıraya düştü. Ne yazık ki üçüncü haftaya gelindiğinde dizi ilk 10 listesinden çıktı.
Aşağıdaki tabloda dizinin yayınladığı ilk haftaya ait ‘Netflix İlk 10’ tablosu yer alıyor.
  1. Stranger Things 4. Sezon
  1. Resident Evil 1. Sezon
  1. Manifest 1. Sezon
  1. Stranger Thing 2. Sezon
  1. Stranger Thing 3. Sezon
  1. Stranger Thing 1. Sezon
  1. The Umbrella Academy 3. Sezon
  1. Kung Fu Panda: The Dragon Night 1. Sezon
  1. Boo, Bitch: Limited Series
  1. Alone 8. Sezon

Dizisi yapılan korku başyapıtı, izleyicileri hayal kırıklığına uğrattı!​

Resident Evil oyun serisinin hayranları, Netflix’te yayınlanan dizi serisini beğenmedi. Hayranlar, Netflix dizisi uyarlamasının derhal yayından kaldırılmasını istedi. Bu durum Netflix için şaşırtıcı oldu. Çünkü dizinin, oyun versiyonu kadar ses getireceğine inanıyordu.
Dizinin oyuncu kadrosunda önemli isimler yer aldı. Albert Wesker karakterini Lance Reddick canlandırdı. Kızı Jade rolünü ise Ella Balinska ve Tamara Smart canlandırıyordu. Diğer kızı Billie karakterini canlandıranlar ise Adeline Rudolph ve Siena Agudong.
Diziyi izleyenler, Twitter üzerinden de hayal kırıklıklarını dile getirdi. İzleyicilerden birinin attığı Tweet çok sayıda beğeni aldı. İşte o Tweet: ‘Bu da ne böyle… 15 dakikadan fazla izleyemedim.
Kim izledi ve yayınlamaya karar verdi. Tamamıyla fiyasko. Bir tür hayal kırıklığı. Sadece yayından kaldırın ve hiç olmamış gibi davranın.’ Dizi izleyeciler tarafından beğenilmediği için izlenme oranı da oldukça düşük oldu. İzleyicilerin dizinin yayından kaldırılmasını talep etmeleri de dizinin sona erme sürecini hızlandırdı.

 
Üst Alt