• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Haber 15 yaşındaki Yağmur'un öldüğü kovalamacada polis memurları serbest bırakıldı

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Güncel Haber kategorisinde Cilgin-Bedis tarafından oluşturulan 15 yaşındaki Yağmur'un öldüğü kovalamacada polis memurları serbest bırakıldı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 236 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Güncel Haber
Konu Başlığı 15 yaşındaki Yağmur'un öldüğü kovalamacada polis memurları serbest bırakıldı
Konbuyu başlatan Cilgin-Bedis
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Cilgin-Bedis

Cilgin-Bedis

www.zirveforum.net
Özel Üye

İtibar:

İstanbul Bakırköy'de D-100 karayolunda yaşanan kovalamaca sırasında polisin açtığı ateş ile 15 yaşındaki Yağmur Alparslan'ın öldüğü olay sonrası gözaltına alınan sürücü Serhat Kaya, "konutu terk etmemek" ve "yurt dışı çıkış yasağı" şartlarıyla serbest bırakıldı. 2 polis memuru ise savcılıktaki işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

Bakırköy'de 'dur' ihtarına uymayıp kaçan sürücü Serhat Kaya (22) ile polis arasında yaşanan kovalamacada polisin açtığı ateş sonucu aynı araçta bulunan Yağmur Alparslan hayatını kaybetti. Vücuduna 4 kurşun isabet eden Yağmur Alparslan bugün defnedildi.

"NASIL KATLANACAĞIM BU ACIYA"

Kızının ölümünden sorumlu olanlara tepki gösteren Nurten Alparslan, "Saat 13.30 gibi aradım, 'kızım ne yapıyorsun?' dedim, 'anne erken geleceğim, dolaşıyorum' dedi. Ardından 14.30'da ve 15.00'te arıyorum cevap vermiyor meğer kızım o saatte ölmüş. Kızımın bir tek saçı kaldı elimde. Ne yapabilirim siz söyleyin, nasıl katlanacağım bu acıya?" diyerek, gözyaşı döktü.

Serhat Kaya'dan da şikayetçi olacağını belirten anne, "O çocuğun yaşı büyük, benim kızım ise daha ufak. Ne hakla benim kızımı arabayla gezdiriyor? Ölene kadar ondan da şikayetçiyim" dedi.

15 yaşındaki Yağmur'un öldüğü kovalamacada polis memurları serbest bırakıldı

"KİMİN NE CEZASI VARSA ÇEKMELİ"

Baba Coşkun Alparslan ise "Sonu nereye kadar varırsa gideceğim. Yağmur neşeli bir çocuktu, kediyi yolda görse eve getirirdi. Kimin ne cezası varsa sonuna kadar çekecek" ifadelerini kullandı.

Olayla ilgili 2 polis gözaltına alınırken, Yağmur Alparslan'ın dayısı Metin Gezen yaşananları şöyle anlattı: "Arkadaşları ile Bakırköy'de dolaşıyormuş. Polis çevirmesine denk gelmişler ve korkmuşlar. Polisten kaçmaya çalışmışlar tabi poliste kovalamış. Polis bunları kavşakta yakalamış, sonra arabayla çarpmış" dedi.

Tekrar kaçmaya çalışırken polislerin ateş açtığını belirten Gezen, "Benim yeğenimin hiçbir suçu yok o daha çocuk, 2006 doğumluydu. Dün dolaşıp 'Geleceğim' dedi. Benim yeğenim tertemiz bir çocuktu. Bu davanın ölene kadar arkasındayım, o polislere her türlü cezayı aldıracağım. Avukat tuttuk, dava açacağız."

KAÇAN SÜRÜCÜ VE POLİSLER SERBEST BIRAKILDI

Konuya ilişkin yapılan soruşturmada 2 polis ve otomobil sürücüsü Serhat Kaya bugün Bakırköy Adalet Sarayına sevk edildi. Kaya hakkında "konutu terk etmemek" ve "yurt dışına çıkış yasağı" adli kontrol tedbirleri uygulanarak serbest bırakıldı. Olaya karışan 2 polis memuru ise savcılıktaki işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

15 yaşındaki Yağmur'un öldüğü kovalamacada polis memurları serbest bırakıldı

Üst Alt