• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

 Zuckerberg Durmuyor: Facebook, Adını Bir Kez Daha Değiştiriyor

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Facebook kategorisinde Php tarafından oluşturulan Zuckerberg Durmuyor: Facebook, Adını Bir Kez Daha Değiştiriyor başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 269 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Facebook
Konu Başlığı Zuckerberg Durmuyor: Facebook, Adını Bir Kez Daha Değiştiriyor
Konbuyu başlatan Php
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Php

Php

ZF Genel Sorumlusu
Üye
Katılım
7 Şub 2022
Mesajlar
230
Tepkime puanı
12
Puanları
18
Web sitesi
www.zirvechat.com.tr
Cinsiyet
vtEvVy
Memleket
35 İZMİR
Takım
Beşiktaş

İtibar:

Facebook'un hisse senedi kodu değişiyor. Yaklaşık 10 yıl boyunca FB kod adını kullanan Facebook, artık META'ya geçiş yapıyor. İşte detaylar.

Zuckerberg Durmuyor: Facebook, Adını Bir Kez Daha Değiştiriyor


Facebook geçen Ekim 2021'de şirket adını Meta olarak değiştirdi. Şirket, metaverse ile ilgili sanal dünyadaki her şeye odaklandı ve o zamandan beri yenilikçi bir sosyal medya ağı yaratma isteğini ortaya koydu.
Bu değişikliğin yanı sıra, daha önce hisse listelemesinde "FB" baş harflerini yansıtan, ancak yakında "META" olarak değişecek olan hisse senedi kodunda da revizyon yapılacak.

Facebook'un hisse senetlerindeki adı değişiyor​

Facebook'un ana şirketi Meta Platforms Inc, geçen yıl yeni bir isimle başlayan marka değişikliğini tamamlayarak, 9 Haziran'daki pazar açılışından önce hisse senedini META olarak değiştirecek.
Değişiklik, bu yıl yüzde 40'tan fazla değer kaybeden hisse senedi için hisse senedi için zor bir zamanda geliyor. Sosyal medya devindeki büyümenin yavaşlamasına ilişkin endişelerin yanı sıra, daha geniş bir teknoloji çöküşünden zarar gördü.
Meta, şirketin 2012'deki ilk halka arzından bu yana FB kodu altında işlem görüyor. Değişiklik 9 Haziran'a kadar yürürlüğe girecek, ancak önümüzdeki hafta gerçekleştiğinde bunun şirketin hisse senedi notlarını değiştirip değiştirmeyeceği belli değil.

Güle güle FB, merhaba META​

Meta tarafından yapılan bir dosyalama, şirket için geçişi resmi hale getirmek için Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu'na (SEC) resmi bir başvuru yapıldı. Hisse senedi için "FB" listesini on yıldan fazla bir süre boyunca taşıdıktan sonra, şirketin bütününü etkileyeceği "META" ile yeni bir başlangıca odaklanıyor.
Şirket şimdi isim değişikliğini onaylıyor ve NASDAQ ve dünyadaki diğer borsalara odaklanarak, hisse senedi kodu aracılığıyla adını farklı pazarlarda ve listelerde temsil edecek.
Roundhill Investments, Roundhill Ball Metaverse ETF'si için META kod adını kullanmıştı, ancak 31 Ocak'ta terk etti. Bu, Meta değişikliğinin de zeminini hazırladı.
CEO'su ve kurucusu Mark Zuckerberg, Meta'nın evrensel bir isim olduğunu ve şirketin faaliyetlerini planlarken bunu evrensel olarak kullanacak gibi göründüğünü söyledi.

Meta'nın metaverse hayalleri​

Facebook, dünyaya getirmeye çalıştığı sanal dünyaya odaklanacak girişimleriyle ilgili olarak adını ilk kez "Meta" olarak değiştirdiğinde dünyayı şaşırttı. Facebook'un zaman içinde yaşadığı birçok sorun vardı ve şirketin isim değişikliği, şirkete herkes için farklı bir imaj kazandırdığı için daha iyi bir zamanlama olamazdı.
Meta, CEO Mark Zuckerberg'in inşa etmeyi umduğu internetin daha sürükleyici bir versiyonu olan metaverse'e olan bağlılığını belirtmek için geçen Ekim ayında Facebook'tan Meta'ya adını değiştirdi.
 
Üst Alt