• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Zencefil ile cildiniz gerçek güzelliğine kavuşuyor

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Alternatif Tıp ve Şifalı Bitkiler kategorisinde Very_SweeT tarafından oluşturulan Zencefil ile cildiniz gerçek güzelliğine kavuşuyor başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 616 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Alternatif Tıp ve Şifalı Bitkiler
Konu Başlığı Zencefil ile cildiniz gerçek güzelliğine kavuşuyor
Konbuyu başlatan Very_SweeT
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Very_SweeT

Very_SweeT

Kardelen Çınar
Üye
Katılım
29 Ağu 2020
Mesajlar
5
Tepkime puanı
57
Puanları
48
Yaş
34
Konum
İstanbul/izmir
Burç
Akrep
Mesleği
Sağlık Yönetimi/ Yönetici

İtibar:

Zencefil ile cildiniz gerçek güzelliğine kavuşuyor

Zencefil ile cildiniz gerçek güzelliğine kavuşuyor
Cilt güzelliğimiz için uygulanabilecek en yeni ve en etkili yöntemlerden biriside zencefildir.

Zencefil; tropikal iklim karakterindeki coğrafi alanlarda yaşayan ve yetişen yumru köklü sarımtırak bir bitkidir. Düğümler şeklinde yetişen kökleri genelde toprağın 15-25 cm altındadır. Ülkemizde hobi tarzında yetiştirme denemeleri yapılıyor olsa da aslında ülkemiz iklimine dayanabilecek bir bitki değildir zencefil. Zencefil özellikle Asya, Çin, Hindistan ve Arabistan’da çokça tüketilen ve her çeşit bitkisel şifa uygulamalarında kullanılan bir bitki çeşididir. Özellikle Çin ve Hindistan dolaylarında zencefil 2000 yıldır bilinir ve çok aktif olarak kullanılır. Zencefilin etkili oluşunun en önemli nedenlerinden birisi uçucu yağlarının olması ve yapısındaki fenol bileşikleridir. Ayrıca içerdiği nişasta, kalsiyum, B ve C grubu vitaminleri de bu bitkiyi önemli yapmaktadır.

Zencefil artık kozmetik ürünü olarak da kullanılabilmektedir. Özellikle daha sağlıklı ve bakımlı bir cilt için kullanılan maskelerde kullanılan zencefil yağlı ve gözenekli ciltlerin temizliğinde çok etkili. Zencefil yapısında bulunan Gingerol sayesinde cildinize birikmiş serbest radikallerle savaşır. Madagaskar mavi zencefili çok iyi bir antioksidandır. Yüzdeki yaşlılık etkilerini kısa sürede yok eder. Cilt renginizin yerine gelmesi ve parlaklık kazanması da zencefilin yapısında bulunan Gingerol sayesinde mümkündür. Özellikle beyaz tenlilerin en büyük problemlerinden olan akneler ve siyah noktalar cildinizi olduğundan daha koyu gösterir.

Zencefil maskesi ile bu sıkıntıya son verin. Hafifçe ısıtılmış zeytinyağı içerisine atılan bir tutam zencefili birkaç saat beklettikten sonra küçük bez parçalarının yardımıyla yüzünüze kompleks yapınız. Bu işlem sonucunda cildiniz daha parlak ve daha güzel bir görünüme kavuşacaktır.

Zencefil mucizesi sadece cildinizdeki yağ dengesini sağlamakla kalmaz, yaşlanma belirtilerini de ortadan kaldırır. Kadınların en büyük problemlerinden birisi olan selülit tedavisinde de zencefil çok etkili bir maddedir. Zencefil ile cildinizin enerjisi yükselir ve daha canlı, daha parlak bir görünüm kazanır.
 
Üst Alt